Пропаганда СРСР: як радянська влада заперечувала Голодомор і прославляла колективізацію?

Під маскою пропаганди

У музеї пропаганди зберігаються приклади, як злочинний режим намагався приховати правду…

Радянська влада заперечувала Голодомор 1932-1933 років, використовуючи різні пропагандистські методи, щоб впливати на людей. А зі спротивом селян боролася фізичними методами, зокрема терором голоду. Водночас, на інформаційному фронті створювали абсурдно пафосні картинки. У музеї пропаганди в Україні зберігаються приклади того, як радянський режим намагався приховати правду.

Історикиня та заступник директора музею пропаганди Юлія Ліпська розповіла про те, як влада ховала наслідки колективізації:

«Наприклад, коли трактор вперше виходив у поле, його супроводжував духовий оркестр і сільські кореспонденти. Мета цієї пропаганди була зрозуміла. Радянська влада хотіла спонукати людей вступати в колгоспи та підтримувати політику колективізації. Вони малювали красиву пропагандистську картинку, аби приховати реальність і змусити людей вірити в успіхи режиму».

Таким чином, радянська пропаганда використовувала метод «великої брехні», щоб переконати людей у правильності своїх дій і приховати жахливі наслідки колективізації та Голодомору. Але цей метод пропаганди шанували і культивували не тільки в Радянському Союзі, але й по той бік – у гітлерівській Німеччині.

Подробиці – в проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Loading...

Читай також:

17052025
Ви коли-небудь замислювалися, як деякі люди встигають зробити вдвічі більше за день, ніж ви, ледь прокинувшись після восьми годин сну?
Світ змінюється, і технології проникають у кожну сферу нашого життя. 
Уявіть собі: ще 500 років тому за подібне могли б відправити на вогнище інквізиції! 
16052025
Справжнє диво інженерної думки давнини причаїлося під палючим сонцем загадкової Каппадокії