Захисні вузли та дитячий одяг: приголомшлива історія 1900-річної сорочки з Юдейської пустелі Ізраїлю

Протягом років археологи знаходили тисячі клаптиків текстилю, але такого…

В Печері букв в Юдейській пустелі, недалеко від Мертвого моря в Ізраїлі, археологи виявили неймовірно цікавий артефакт – дитячу нічну сорочку, якій понад 1900 років, передає Управління старожитностей Ізраїлю.

Печера букв є важливим археологічним місцем, де в 1960-1961 роках відомий ізраїльський археолог Ігаель Ядин розкопав велику кількість папірусних листів та документів, здебільшого належать до епохи Римської імперії, деякі пов'язані з повстанням Бар-Кохби.

Протягом років археологи також знаходили тисячі клаптиків текстилю римського періоду в різних частинах Ізраїлю, але тканини із вузлами були знайдені тільки в Печері букв.

«Вузлики схожі на маленькі підвіски в нижній частині одягу, створені шляхом зав’язування частини тканини навколо речовин, відомих своїми захисними властивостями: смоли, солі, залізного купоросу, хни, насіння та інших невідомих матеріалів. Зв’язування було здійснено шляхом обмотування лляної нитки навколо матеріалу кілька разів», – каже Оріт Шамір, спеціаліст із текстилю Управління старожитностей Ізраїлю.

Сама сорочка мала вузли на подолі і, за розміром, належала дитині. Ймовірно, її використовували як нижню білизну під барвистим вовняним верхнім одягом для прикраси. Вона складається з двох однакових полотнищ, зшитих разом по верхніх краях, з отвором посередині для голови.

Сорочка була прикрашена нитками льону, які звисали з обох боків шиї. Існує припущення, що ці вузли були навісами для захисту дитини.

«Ви дійсно можете уявити собі матір, яка ховає сіль, щоб захиститися, і зв’язує шматок лляного одягу, читаючи молитви та в надії захистити свого сина чи доньку», — каже доктор Шамір.

Читай також:

Фото: Управління старожитностей Ізраїлю

Одного разу в Ірландії до багатого фермера прийшли жебраки…
Фантастично довге життя без старіння для людства поки лише мрія…
Найвідоміший будинок в Атлантик-Сіті зовсім не хмарочос, а звичайна двоповерхівка…
У 2017 році в Лондоні відбулася масштабна виставка «Скіфи: воїни стародавнього Сибіру» у стінах Британського музею...
У 1886 році було вирішено перевести мумію фараона Рамзеса ІІ із Долини Царів до Національного музею старожитностей у Каїрі, але все сталося не так, як гадалося…