Після двох років очікування влада Польщі оголосили про захопливу знахідку – схованку золотих та срібних монет, які, можливо, належали шахраю, про якого розповідала місцева легенда протягом століть. Захований скарб знайшли за допомогою металошукача ще у 2022 році в гірському масиві в південно-центральному регіоні країни.
Як пише Воєводське управління охорони пам'яток у Кельце в Фейсбук, дослідники вважають, що монети належали відомому шахраю Антонію Ячевському, який, за легендою, обманював мешканців міста. Протягом кінця 17-го та початку 18-го сторіччя він був відомий як «відлюдник, авантюрист та аферист», який залучав людей до свого гірського поселення, обіцяючи лікування та захист від епідемії чуми, що тоді охопила Польщу. В обмін на свої «цілющі практики» він отримував золоті та срібні монети.
Хоча влада врешті-решт затримала Ячевського і засудила його до довічного ув'язнення, легенда про його скарби залишалася живою. А тепер, після століть, цей скарб знайшли. Окрім золотих і срібних монет, дослідники також виявили і золотий гамбурзький дукат 1648 року, який, ймовірно, носили як медальйон.
Фото: Wojciech Siudowski, WUOZ Kielce
Експерти підтверджують автентичність цих знахідок, що є важливим свідченням існування такої особи, як Антоній Ячевський.
«Ми довго чекали, щоб оголосити про цю знахідку, майже два роки, але воно того варте, сьогодні ми можемо сказати, що ми підтвердили справжню історію певної легенди», — каже президент Świętokrzyska Exploration Group, яка виявила скарби, Себастьян Грабовець.
Хоча влада ще не повідомила, скільки монет було знайдено, вже очевидно, що це історичне відкриття варте уваги. Дослідження ще триває, і можливо, ще багато цікавого можна дізнатися про цей загадковий період в історії Польщі.
Читай також:
- Канадський бізнесмен українського походження допомагає відбудовувати Україну: історія Антона Ващука
- Зрадник України на службі путіна: Медведчук і його нові наративи про «адін народ»
- Кістки одразу трьох мамонтів віком 40 000 років знайшли у винному льосі в Австрії
Фото: Świętokrzyska Exploration Group