Та хто він, пілот з українським прізвищем, котрий керував німецьким екіпажем?
Генерали Вермахту здійснили революцію у військовій справі. Теорія Бліцкригу (блискавичної перемоги, війни) стала ключовим елементом переможної машини Третього рейху, яка дозволила Гітлеру підкорити Європу. Гітлер був азартним гравцем, він ризикнув напавши на Польщу та Францію, і переміг. Скоро на континенті не залишилося сили, яка могла б протистояти армії Третього рейху, окрім сталінського СРСР. Та як будь-який азартний гравець Гітлер вирішив збільшити свій виграш – тому віддав наказ вдертися до Радянського Союзу. Але в поєдинку з Червоною армією гітлерівський бліцкриг зазнав краху. То чому ж теорія бліцкригу цього разу не спрацювала?
Грандіозний поєдинок радянського війська із гітлерівським вермахтом розпочався на західній Україні, де відбулася найбільша танкова битва в історії людства. В архіві гітлерівського Люфтваффе зберігається від руки заповнений звіт німецького пілота про перший збитий радянський літак 22 червня 1941 року. Екіпажем, що розпочав напад на СРСР керував обер-лейтенант Олійник! Невже війну проти СРСР розпочав українець?
«Він не був ні шпигуном, ні зрадником. Це був напівукраїнець, його батько переїхав до Німеччини, одружився з німкенею, і 1911 року у їхній родині народився Роберт Олійник. Він був дуже відомим німецьким льотчиком», - розповів історик Роман Пономаренко
Але в унікальному документі був ще один дивний факт – тут вказано ніби радянський літак було збито о 4:10, але як Олійник встиг за 10 хвилин долетіти з німецького аеродрому, та ще й перемогти у бою? Адже офіційно війна почалася лише о 4:00 ранку. Та з’ясувалося, що насправді нацисти почали вторгнення вже о 3:15. Просто саме о 4 ранку Міністр закордонних справ Йоахім фон Ріббентроп вручив меморандум про оголошення війни послу СРСР в Берліні. То виходить, що твердження радянсько пропаганди про віроломний напад Німеччини – це теж міф?
«В Радянському Союзі цей документ засекречувався. Навіть в сучасній росії про нього не люблять згадувати, бо в цьому документі німці обґрунтовували причини свого нападу, де чітко зазначалося, що йде концентрація радянських військ на кордоні проти Німеччини», - шокує своєю розповіддю Пономаренко
Розсекречені вже в наші дні мапи сталінського Генштабу вказують на те, що концентрація військ на кордоні справді відбувалася. Це дало підстави Гітлеру виправдовувати свою агресію превентивним ударом на випередження.
У попередніх битвах на полях Європи танки Вермахту буквально змітали все на своєму шляху. Але вже за кілька годин після вторгнення до СРСР на них чекало шокуюче відкриття – виявилося що у СРСР був танк значно кращий за німецький! Це – легендарний танк Т-34, найкращий у Другій світовій війні. Легендарний танк було розроблено Харківським конструкторським бюро, яке очолював Михайло Кошкін, уродженець Харківщини.
Що дало підстави німецькій армії вірити у свою беззаперечну перемогу? Та більше про характеристику харківського танку, що забезпечив гідну оборону СРСР. Дивися у сюжеті програми «Загублений світ»
Дивися також: