Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Як живуть на полюсі холоду 2018-09-13

Як живуть на полюсі холоду

Вт-Пт
17
15
Загублений світ
Зустріти людей можна навіть на полюсі холоду! Але як можна вижити за таких екстремальних умов?

У російському селищі Оймякон -50 вважається звичною зимовою температурою. Це найхолодніше місце у світі, де постійно живуть люди. Саме тут зафіксували рекордні -72 градуси!

Дістатися до Оймякона непросто, доведеться летіти до Якутська, а потім ще й долати тисячу кілометрів наземним транспортом. Головне, кажуть місцеві, дорогою не зупинятися і мати при собі кількаденний запас палива та їжі, адже при температурі -60 техніка часто виходить із ладу. А чекати на допомогу можна по кілька днів. Однак, за іронією долі, доїхати до Оймякона можна лише за лютих морозів, бо на деяких річках немає мостів.

Дорогу до Оймякону називають "дорогою кісток", адже будували її бранці ГУЛАГу.

Постійне поселення у такому місці з’явилось у 30-х роках минулого сторіччя. Аби вижити поруч із полярним колом, люди йдуть на хитрощі, невідомі тим, хто живе у помірному кліматі.

Колись безлюдна Антарктида тепер теж має постійних мешканців та навіть умовну столицю, де живуть 1300 людей. Мак-Мердо – найбільше поселення, порт, транспортний вузол і дослідницький центр в Антарктиці. Тут вивчають усе: зміни клімату, дику природу, переміщення льодовиків. А поруч працюють художники та письменники. Антарктична столиця може похвалитися навіть власним рок-фестивалем!

Гадаєте, ніхто не хоче жити посеред Північного Льодовитого океану по сусідству з айсбергами та білими ведмедями? Насправді, охочих щороку стає більше, незважаючи на чудернацькі правила найпівнічнішого міста світу.

У норвезькому місті Лонг’їр закон суворо забороняє помирати, адже тіла не розкладаються у вічній мерзлоті і можуть приманити білих ведмедів, що живуть по сусідству.

А на прогулянку тут треба брати із собою великокаліберну зброю.

Більше неймовірного у Загубленому світі на 2+2! Поширити в соціальних мережах:
Останні новини
5 доказів того, що лінь – це добре
5 доказів того, що лінь – це добре

Думаєте, лінь – це погано? Аж ніяк! В історії є безліч випадків, коли саме бажання схитрувати та ухилитися від роботи, подарувало нам безліч винаходів. Без деяких із них ми не можемо уявити наше життя.

Найбільш дивні страхові випадки
Найбільш дивні страхові випадки

Кажуть, від помилок ніхто не застрахований – дурниці. Страхові компанії допоможуть передбачити найдивніші випадки. Які? – дивіться у матеріалі Загубленого Світу.

Як врятуватися у авіакатастрофі
Як врятуватися у авіакатастрофі

Лише один із 2,5 мільйонів авіарейсів потрапляє в аварію. Пасажирська авіація досі лишається найбезпечнішим видом транспорту. Утім, якщо літак невдало приземлився, у людей є лише півхвилини, щоб вибратися з лайнера.

Секс рятує психологічне та фізичне здоров'я людини
Секс рятує психологічне та фізичне здоров'я людини

Пригнічення сексуальних бажань призводить до хронічних хвороб, депресій, мігрені, зростання рівня агресії та розладу серцево-судинної системи.

Мікрохвильову піч винайшли завдяки шоколадці
Мікрохвильову піч винайшли завдяки шоколадці

Мікрохвильовка з'явилася на світ завдяки випадковому збігу обставин і солодощам. Про незамінну помічницю на кухні розповідає Загублений Світ.

Народні методи лікування раку: шкодять чи рятують?
Народні методи лікування раку: шкодять чи рятують?

Ліки від раку існують, а офіційна медицина приховує від нас правду? Італійський онколог заявив, що знає, чим просто вилікувати рак. Колеги називають його шарлатаном.