Унікальний тисячолітній меч з Дніпра вказує на місце битви князя Святослава з печенігами, у якій він загинув

Загублений світ
Унікальний тисячолітній меч з Дніпра вказує на місце битви князя Святослава з печенігами, у якій він загинув
Поширити в соціальних мережах:

Знайдений меч є винятковим зразком зброярського мистецтва 10-го століття…

У світі є безліч версій історії людства і подій, які сталися за час існування нашої раси на Землі – від версії створення світу Богом, до приховування істориками цілих тисячоліть. Проте єдине, що не можливо підробити – це старовинні артефакти, які залишились нам від наших предків.

Наприклад, як знайдений у 2011 році унікальний меч, який вважають зброєю одного із найвидатніших князів Русі – великого Київського князя Святослава Хороброго, батька хрестителя Русі Володимира Великого.

«Під час будівництва Дніпрогесу у 1927-1929 роках було знайдено п’ять стародавніх мечів, а у 2011 році в руслі старого Дніпра на глибині 22 метра знайшли ще один, але дуже унікальний. Як ми вважаємо, він належав князю Святославу», - розповів директор національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Археологічні знахідки такого рівня, на відміну від літописів та хронік, практично неможливо підробити. Фахівці одразу розпізнають фальшивку, тому подібні реліквії вважаються чи не єдиним достовірним джерелом знань про далеке минуле. А знайдений меч є унікальним зразком зброярського мистецтва 10-го століття. Він виготовлений із литої сталі та надзвичайно коштовний.

Така дорога зброя могла належати лише найвищим представникам тогочасної знаті – князю Святославу, або його кращим дружинниками. Як вважають історики, Святослав повертався з походу на могутню Візантію і в районі о.Хортиця потрапив у засідку печенігів.

«Саме в цьому місці, в березні 972 року сталася битва між Святославом та печенізьким князем Курією, в результаті якої князь Русі загинув. На нашу думку, місце цієї битви якраз і маркують знайдені мечі», - каже директор національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Цей артефакт лише доводить те, про що вже знали історики про Україну. Проте у світі існує багато теорій, які ставлять під сумнів не лише історію людства, а й усієї планети. Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Проміняв пафосне Бордо на українське село: як спадковий аристократ обрав Одещину замість Франції
Проміняв пафосне Бордо на українське село: як спадковий аристократ обрав Одещину замість Франції

Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…

Від перших клубів до Ліги чемпіонів: як Україна увійшла до футбольної історії?
Дивовижна, дика та небезпечна: «Загублений світ» розкаже про неймовірну природу Канади
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?

Нові аналізи показують, що деякі могли бути навіть меншими за 106 см…

Середньовічна загадка Черкас: коли насправді було засноване місто, і чому археологи заперечують офіційну дату?
Перший політ людини в небі: як двоє французів у 1783 році на повітряній кулі поклали початок ери авіації?
Читати більше