Тварини вірять у духів, розуміють, що таке смерть і проводять обряди поховання – дослідження

Загублений світ
Тварини вірять у духів, розуміють, що таке смерть і проводять обряди поховання – дослідження
Поширити в соціальних мережах:

Але ж наявність релігії була головною відмінністю між тваринами та людьми…

Тварини прекрасно розуміють, що таке смерть. Навіть більше, дослідження показують, що вони навіть проводять ритуали поховання мертвих. Це відкриття може змінити наше розуміння про те, як тварини взаємодіють одна з одною та реагують на втрату близьких.

«Тварини демонструють якість емпатії, яка включає у себе розуміння та реакцію на страждання інших, включаючи тих, які померли», - зазначив професор етики та еволюційної біології в Університеті Колорадо Марк Бекофф в інтерв'ю для видання Scientific American.

Наприклад, не так давно вчені дізналися, що своїх родичів оплакують і слони. Вони збираються біля мертвого, горюють та гладять хоботами тіло. Потім ховають його, прикриваючи шаром рослинності і влаштовують колективний траур. Тобто у них є не тільки уявлення про смерть, але і свої певні ритуали.

Інші дослідження показують, що, наприклад, ворони можуть «оплакувати» своїх мертвих родичів, а собаки можуть проявляти довготривалу депресію після втрати своїх власників.

«Ці дослідження підтверджують те, що багато тварин мають складні соціальні структури та емоційні відносини з іншими тваринами, і це може включати розуміння смерті та втрати», - пояснив доктор філософії та автор книги «Тваринний зв'язок» Джон Аллен Поллок в інтерв’ю для видання Psychology Today.

А ще, як виявилося, слони знають, що таке почуття справедливості. Якось на Шрі-Ланці під час полювання браконьєри застрелили одного із слонів. За це ссавці зібрались у зграю і розтрощили вщент 54 будинки.

Але якщо тварини вірять у духів, це означає, що у них є абстрактні поняття дуже високого рівня! Наприклад, давно відомо, що мавпи можуть вивчити людську мову жестів, розуміють, що з ними відбувається та навіть будують плани на майбутнє. Але ж наявність релігії завжди вважали головною відмінністю між тваринами та людьми. Невже її більше не існує? Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Забута історія: перший прапор України на Донбасі з’явився у 1918 році після війни УНР та більшовиків
Ракета «Нептун», яка потопила крейсер «Москва», тепер має нову потужністю та дальність
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b

Ця планета знаходиться за межами Сонячною системою…

Луцьк випередив Ілона Маска: перша українська електровантажівка підкорює ринок
Українська душа Донбасу: правда, яку приховують і яка нищівна для російської пропаганди
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві

А також розповість, звідки насправді походить традиція української державності…

Читати більше