Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Таємниці океанів, які вчені досі не можуть пояснити: як у повний штиль виникають гігантські хвилі-вбивці?

Загублений світ
Таємниці океанів, які вчені досі не можуть пояснити: як у повний штиль виникають гігантські хвилі-вбивці?
Поширити в соціальних мережах:

Цим нищівним феноменом можна пояснити десятки загадкових кораблетрощ…

95% товщі води залишаються загадкою для науковців. Чи не щодня океан відкриває про себе та своїх мешканців нові факти, пояснити які вчені поки що не здатні. Наприклад, морський аґрус, схожий на прозору біомасу, ще донедавна вважали рослиною, але виявилося, що це – невловима хижа медуза, яка харчується рибою. Крім того, науковці з’ясували, що вона не старіє і взагалі безсмертна. Але як вона це робить, залишається загадкою.

Так само загадкою залишаються і хвилі-вбивці, які виникають просто нізвідки.  12 квітня 1966 року в Атлантиці італійський трансатлантичний лайнер Мікеланджело розтрощила гігантська хвиля, яка виникла у повний штиль. Двоє людей тоді змило в море, а понад пів сотні зазнали поранень.

Вчені кажуть, що поведінку гігантських валів неможливо передбачити – вони не пов’язані ні з сейсмічною активністю, ні з припливами. Європейська космічна агенція запустила кілька супутників для відстеження хвиль-вбивць і за кілька тижнів були виявленні 25 гігантських хвиль. Цим нищівним феноменом можна пояснити десятки загадкових кораблетрощ. Проте, звідки беруться ці морські хвилі, лишається загадкою і до тепер.

Так само, як і вчені не можуть пояснити феномен, про який дізнались відносно нещодавно. Дрон зняв відео на межі Тихого і Атлантичного океанів, де було чітко видно, що їхні води взагалі не змішуються. Два океани ніби розділені невидимою стіною, яка не дозволяє їм злитися. Схожим чином розділені Карибське море та Атлантичний океан.

Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше