Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Таємниці Карпат: на якій горі знаходиться занепала обсерваторія, чим особлива гора «Вухатий камінь» і де зустріти мольфарів?

Загублений світ
Таємниці Карпат: на якій горі знаходиться занепала обсерваторія, чим особлива гора «Вухатий камінь» і де зустріти мольфарів?
Поширити в соціальних мережах:

Зустріти мольфара у Карпатах – велика удача…

Не секрет, що Карпати вирізняються неабиякою кількістю священних місць, або, як дехто їх називає, – місця сили. Програма «Загублений світ» зібрала кілька неймовірно сильних своєю енергетикою місцин про які вам варто знати.

На Гуцульщині і досі живе пам'ять про легендарного опришка, народного месника, захисника всіх знедолених Олексу Довбуша. Гуцули увіковічнили його у багатьох топонімах: Довбушанка, Довбушів Сідець, Довбушеві комори, Довбушеві церкви, камінь Довбуша. Майже немає такого туриста, хто б був у Карпатах і не опинився у цих місцях.

У давні часи гуцули здійснювали паломництво у місто Сучава до монастиря, де зберігалися мощі Івана Сучавського, в розмовній мові – священника Івана (піп Іван). Ймовірно, в пам'ять про цього святого гуцули-християни перейменували одну із вершин Чорногірського хребта на гору «піп Іван».

Гора «Вухатий камінь» часто сприймається, як частина проходження маршруту на гору «Піп Іван». Хоча помандрувати в карпатські високогір’я варто і заради відвідин лише хоча б цієї природної формації. «Вухатий Камінь» прилягає до гори «Смотрич» і легко впізнається з-поміж інших карпатських вершин, завдяки високим кам’яним виходам з тіла гори, що мають різні чудернацькі форми – у народі ці виходи називають церквами.

А ви знали, що у цій місцевості знаходиться будівля старої обсерваторії? Хоча наукові дослідження тут не проводяться вже понад 50 років, будівля приваблює багатьох туристів. Ця монументальна будівля налічувала 5 поверхів і 43 кімнати.   

Зустріти мольфара у Карпатах – велика удача, адже вони живуть зазвичай усамітнено, а влітку переселяються до печер і на високогір’я. Втім у Карпатах вистачає куточків позначених їхнім духом. Найбільше озеро українських Карпат «Синевир» – одне з таких місць сили. Як виникло це вражаюче озеро? Та багато цікавої інформації про українські гори – у сюжеті програми «Загублений світ»

Дивися також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Антирейтинг авто: які з машин стали найбільшим розчаруванням своїх власників?
Путін підписав закон про дозвіл вживання наркотиків в армії рф: що це – нові схеми заробітку кремля чи контроль гарматного м'яса?
Актриса Ірина Мак: «Не думала, що зйомки «Я – Надії» розпочнуться раніше, аніж закінчиться війна»
У шість років вона ховалася від німецьких фашистів, а у 83 – від російських: як історія незламної пенсіонерки з Київщини надихнула мільйони українців
1030 російських солдатів минулої доби відправились на «концерт кобзона»: бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Науково доведено! Український богатир Ілля Муромець зробив свої перші кроки у 33 роки, а до цього був паралізований
Читати більше