Сміливість під прицілом: як фотограф Олександр Корняков показав світові героїзм херсонців?

Загублений світ
Сміливість під прицілом: як фотограф Олександр Корняков показав світові героїзм херсонців?
Поширити в соціальних мережах:

Його світлини публікували Reuters, The Times, Guardian та BBC…

Олександр Корняков – фотограф з Херсону, завдяки якому уся світова спільнота побачила, з якою відчайдушною сміливістю мирні херсонці чинили спротив озброєним до зубів російським військовим. Знамениті кадри, які чоловік зробив прихованою камеро, облетіли світові інформаційні агенції такі, як Reuters, The Times, Guardian та BBC.

«Коли був заклик вийти на мітинг, я думав, що прийде 300-200 людей. Але коли я вийшов на вулицю, то побачив набагато більше. Люди йшли із жовто-блакитними стягами та іншою українською символікою. Близько 15 хвилин я їх фотографував, а люди все йшли і йшли. В мене рука навіть стомилася, але я все ж дознімав їх», - згадує Олександр.

Утім акції протесту в Херсоні збирали не лише патріотичних українців. За кожним таким заходом уважно стежили озброєні російські силовики.

«Я бачив, які вони були перелякані. Вони цілилися в неозброєних людей своїми автомати та кулеметами. Коли вони їхали в Україну, їм розповідали, що їх зустрічатимуть з квітами, але в Херсоні були настільки жорсткі речовки, що їм це дуже не подобалось», - каже фотограф.  

Вже зовсім скоро озвірілі окупанти, щойно бачили, як люди фіксують на камери їхні злочини, відбирали у них телефони, а херсонців забирали до катівень.

«Я особисто двічі бачив, як у людей перевіряли телефони, а потім забирали їх. Тому я розробив свою схему, як можна непомітно для усіх фотографувати»,  - каже Олександр.

Але, хоча фотографії публікували у світових виданнях анонімно, росіяни все одно дізналися про підпільну журналістську діяльність Олександра Корняков.

Що було з чоловіком далі, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше