Хрест, на якому розіп’яли Ісуса, рука Магдалини та черепи козаків: сенсаційні знахідки дослідників на Афоні

Загублений світ Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Це не просто гора, це цілий світ, оповитий таємницями та легендами.

Афон – місце, де духовність переплітається з історією, де традиції живуть століттями, а кожен камінь дихає минулим. Цей унікальний куточок землі, розташований на півострові Айон-Орос у Греції, вважається світовим центром східнохристиянського чернецтва та містицизму. Недарма його називають «чернечою республікою», адже тут діють свої закони та звичаї, що передаються з покоління в покоління.

«Афон – це чернеча республіка, яка складається з 20 монастирів, має свій уряд та унікальні традиції, що відрізняються в кожному монастирі», – розповів священник ПЦУ, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

Тут час ніби зупинився. Здається, що ти потрапляєш у іншу епоху, де немає місця для сучасних технологій та мирської метушні. 

«Це унікальне місце, де безперервно зберігаються традиції ще з часів Візантії», – зазначив доктор теології, директор міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило.

Сюди можна потрапити лише на кілька днів, отримавши спеціальну візу і тільки чоловікам. У бібліотеках Афону зберігаються тисячі старовинних книг, а в храмах знаходяться головні християнські реліквії. Серед них – частина Животворного Хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, та одна з наймістичніших реліквій на землі – рука Марії Магдалини, найвідомішої учениці Христа.

Ченці монастиря Симонопетра стверджують, що на початку минулого століття ця святиня допомогла відвернути нашестя сарани в Салоніках, а згодом зупинила страшні лісові пожежі та врятувала афонські монастирі. 

«Вона вже 2000 років залишається нетлінною, зберігає температуру людського тіла та творить дива», – розповідає один зі служителів монастиря.

Афон також зберігає багато таємниць, які досі не розгадані. Українські дослідники, вивчаючи афонські реліквії, зробили сенсаційне відкриття – на святій горі були знайдені черепи, які належали запорізьким козакам. 

«На деяких черепах я знайшов написи кирилицею зі словом «козак». Ймовірно, це монахи, які були козаками, і тому, коли помирав цей монах, то писали, ким він був у минулому житті», – розповівСергій Шумило.

Але як вони опинились на Афоні, за тисячі кілометрів від України? І чому козацькі кістки не були захоронені за християнським звичаєм, а зберігалися у таємничому приміщенні? Про це дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз: 

Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше