Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Що таке Фата-моргана та чому моряки нині продовжують бачити у морі примари вітрильних суден

Загублений світ
Що таке Фата-моргана та чому моряки нині продовжують бачити у морі примари вітрильних суден
Поширити в соціальних мережах:

Поява «Летючого Голландця» донедавна наводила жах на капітанів і забобонних матросів…

Легенда твердить, у ХІІХ ст голландський капітан Ван дер Декен, оминаючи мис Доброї Надії, потрапив у сильний шторм. Команда корабля збунтувалася, вимагаючи повернути назад, проте капітан застрелив кількох бунтівників і поклявся, що ніхто не зійде на берег поки вони не оминуть мис, навіть, якщо на це піде ціла вічність. Відтоді минуло 300 років, а «Летючого Голландця» і досі бачать поблизу мису.

Поява «Летючого Голландця» донедавна наводила жах на капітанів і забобонних матросів, адже багато хто з них бачив на горизонті, а іноді просто в небі судно, якого там ніяк не могло бути. Кораблі-привиди трапляються і сьогодні, проте до них ставляться вже спокійніше, адже моряки знають, що це не більше, ніж масова ілюзія. Науковці твердять, що це типовий міраж, що викликаний заломленням сонячних променів у атмосфері. Мовляв моряки бачать відбиття іншого корабля, що насправді знаходиться за десятки кілометрів. Але як тоді пояснити, що й сьогодні ці люди продовжують бачити старе вітрильне судно, а не примари сучасних лайнерів?

«Коли, скажімо, вода морська на поверхні холодна, а повітря над нею тепле, в такому випадку може бути так, що оптичні промені будуть мовби загинатися за обрій. Ми побачимо те, що знаходиться на далекій відстані та ще й зі збільшенням. От це і є те, що називається складний міраж або Фата-моргана», - розповів професор, доктор фізико-математичних наук Михайло Васнецов.

Фата-моргана – настільки рідкісний і загадковий феномен, що може вважатися дивом. Більше про оптичний обман, та як у звичайному китайському окрузі тисячі мешканців спостерігали, як у хмарах з’явилося ціле літаюче місто – у сюжеті програми «Загублений світ»

Дивися також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна
У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна

Нагадаємо, що в рф погрожують «вдарити по європейських судах і будинках прокуратури»…

Колишній директор Філадельфійського монетного двору переплавив фарбу з даху старої церкви і отримав 8 кг золота
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери

Знайшли її археологи під час розкопок римського сміттєзвалища у місті Ренн…

Гелікоптера та 19 одиниць автомобільної техніки не дорахувалися росіяни за минулу добу: бойові втрати ворога станом на 25 березня
За даними розвідки США, росія знову планує наступ в Україні: про які напрями йдеться?
Паспорти «серцебиття», друкована їжа в готелі та сидіння в літаку, які адаптуються до форми тіла пасажира: якою буде подорож у 2070 році
Читати більше