Вчені з Німеччини 40 років досліджували ПЕТ-пакування…
У 1973 році британський інженер Натаніель Вайет винайшов поліетилентерефталат або ПЕТ-упаковку. І сьогодні уявити наше життя без неї, непросто. Але чи справді така звична і дешева пластикова тара абсолютно безпечна? Чи не перетвориться, випитий із такої пластикової пляшки напій, а надто алкоголь, на бомбу уповільненої дії в людському організмі?
Противники ПЕТ запевняють, що алкоголь здатен вимивати шкідливі хімічні речовини з пластикової тари і шкодити тому, хто це вип’є, адже спирт – прекрасний розчинник, а пластифікатори, мовляв, шкодять ендокринній системі.
Аби виявити небезпеку від ПЕТ-упаковки, об’єднання інститутів прикладних досліджень Німеччини 40 років досліджували нове пакування. Вчені шукали усе, чим могла би бути шкідлива пластикова тара, і… нічого не знайшли.
«Усі пластикові матеріали, які застосовуються для харчових продуктів, після досліджень, проходять реєстрацію і отримують висновок санітарно-епідеміологічної експертизи», - розповіла лікарка-епідеміологиня Оксана Циганчук.
Тож, за висновками вчених, від -200°C до +40°C рідини в ПЕТ-упаковці, включно з алкоголем, цілком безпечні.
Проте є температура рідини, яку не можна зберігати у пластиковій тарі, і яка дійсно може нанести шкоду людині. Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: