Рослини відчувають біль і страх: сенсаційне відкриття американського криміналіста

Загублений світ
Рослини відчувають біль і страх: сенсаційне відкриття американського криміналіста
Поширити в соціальних мережах:

А також можуть спілкуватися між собою…

У 1960-х роках американський криміналіст ЦРУ Клів Бакстер провів унікальний експеримент із кімнатною рослиною драценою, під’єднавши її до детектора брехні. Коли він полив її, поліграф одразу намалював лінію, яка визначає позитивні емоції. Тоді вражений науковець вирішив зробити новий дослід, він захотів підпалити один з листочків драцени. Тут рослина у відповідь лише на цей намір накреслила на детекторі брехні лінію тривоги. Виходить вона прочитала його думки?

Згодом Клів Бакстер розширив експеримент. Він запросив двох помічників, і просив їх по черзі заходити до кімнати. Один з чоловіків ламав листки драцени, а інший поливав її та нашіптував лагідні слова. Реакція драцени на кожного з них була різною – на шкідника вона реагувала занепокоєнням, а на доброзичливця – заспокоєнням. Це свідчило про те, що рослини можуть відчувати присутність людей на відстані.

«Можливо вони не обличчя розпізнають, а якусь ауру. Погодьтеся, щоб рослина побачила обличчя, в неї мають бути очі. У рослин зору немає, тому вони запам’ятовують певну вібрацію», - сказала Ірина Марчук, ботанік.

Вчені британського університету Ексетера теж провели дуже цікавий експеримент, вони поставили до однієї кімнати квітку, якій щойно порізали листки, та рослини, яких ніхто не чіпав. Постраждала одразу ж сигналізувала побратимам про небезпеку. Вона виділила особливий газ. При цьому біологічна активність її сусідів одразу ж збільшилась у 100 разів. Тобто іншим квітам передалось хвилювання.

«В Африці дуже відома історія, коли до одного дерева акації підходять жирафи, та починають його їсти. В той час інші дерева підіймають свої гілки вгору, в результаті жирафам дуже тяжко дістатися листя. Виходить, що одне дерево сигналізує іншим, що вони можуть врятуватися від жирафів», - стверджувала Ірина Марчук.

Але виявляється, що рослини не просто сигналізують один одному про небезпеку. Вони детально описують яку саме загрозу чекати та від кого. Тобто вони спілкуються.

Це довів німецький вчений Ієн Балдвін з факультету молекулярної екології інституту Макса Планка. Він довгий час вивчав поведінку дикого тютюну. І помітив, що у відповідь на різні подразники ця рослина виділяє навколо себе особливий газ. Дослідивши молекулярну будову кожного виділення, вдалося відкрити 110 тисяч варіацій. Це були слова довжиною від 15 до 30 символів. Цю мову рослин світові вчені вже охрестили «зеленим розумом».

Ці дослідження свідчать, що рослини не просто реагують на зовнішні подразники, але й можуть передавати детальну інформацію про природу загрози, демонструючи певний рівень мислення.

Чи дійсно рослини здатні на мислення та чи можуть вони нашкодити людині? Досліджуй незвідане разом з нами та дізнайся більше про мислення рослин у нашому сюжеті. Дивись відео «Загубленого світу» вже зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Продають серця, кістки та очі українців Заходу: нові фейки рф про «чорну трансплантологію» в Україні
Русалки та гігантські соми, які виповзають на берег: нові свідчення мутантів Чорнобиля
Русалки та гігантські соми, які виповзають на берег: нові свідчення мутантів Чорнобиля

Риби в зоні відчуження можуть досягати трьох метрів у довжину…

Немовля і двоє дітей в одній могилі: в кургані, віком 7600 років, знайшли ще один дитячий скелет
Немовля і двоє дітей в одній могилі: в кургані, віком 7600 років, знайшли ще один дитячий скелет

Сталося це під час розкопок кургану Домузтепе у південній Туреччині…

Таємна змова американських мільярдерів: чому насправді заборонили використання конопель?
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Рух»
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Рух»

7-й тур Української прем'єр-ліги…

Броня безсмертя: до V століття померлих правителів Китаю одягали в таємничий костюм з нефриту
Читати більше