«Риба була на даху і навіть у тих місцях, де її не могло бути»: в Гондурасі люди стали свідками дощу з риби

Загублений світ
«Риба була на даху і навіть у тих місцях, де її не могло бути»: в Гондурасі люди стали свідками дощу з риби
Поширити в соціальних мережах:

І вся вона була одного виду – блискучий окунь…

Щороку тисячі людей стають свідками неймовірного природного явища в північній частині Гондурасу – дощу з риби. Містечко Йоро перетворюється на арену цього унікального спектаклю природи.

Одного разу на ясному небі з'явилася чорна хмара, з’явився гуркіт грому і спалахували блискавок, а потім почався потужний дощ, який не вщухав декілька годин. Після тривалої зливи вулиці Йоро вкрилися … рибою. Очевидці розповідають, що вона була не тільки на землі, але й «на дахах будинків, навіть у тих місцях, де її просто не повинно бути».

«Риба була різного розміру, деяка 3-4 сантиметри, але більшість сантиметрів по 10. І вся вона була одного виду – блискучий окунь», - розповіла Крістін Балмер, яка бачила незвичне явище на власні очі.  

Це «диву» має свою легендарну історію. На думку місцевих мешканців, відповідальність за цей незвичайний дощ лежить на священнику Хосе Мануелу Собірано(José Manuel de Jesús Subirana), який у 1864 році так просив Бога нагодувати гондурасців, що той послав їм рибний дощ. С тих пір до містечка Йоро щороку з’їжджаються туристи, аби подивитися на справжнє диво.

Проте кандидат психологічних наук та дослідник історії Валерій Бебик вважає, що релігія може навмисно використовувати це явище для своїх цілей:

«Вони використовують це як чудо, аби залучити нову паству, тобто збільшити контингент на який вони мають вплив – це реальні гроші і вплив на суспільну свідомість».

Але, якщо це не «Боже диво», як вважають гондурасці, то як пояснити щорічний «дощ з риби»? Відповіді – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше