Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Радянська влада навмисно споювала власне населення: навіщо в СРСР заохочували алкоголізм та до чого тут нафта?

Загублений світ
Радянська влада навмисно споювала власне населення: навіщо в СРСР заохочували алкоголізм та до чого тут нафта?
Поширити в соціальних мережах:

На сім’ю із чотирьох чоловік в середньому випадало по 220 пляшок горілки…

У 1981 році радянський союз вийшов на перше місце у світі за рівнем споживання алкоголю на душу населення – 17 тисяч літрів чистого спирту на рік. На сім’ю із чотирьох чоловік це складало в середньому 220 пляшок горілки.

За допомогою алкоголю комуністи не лише тримали у покорі власне населення, але і заробляли надприбутки від державної монополії на продаж спиртного. Виробництво однієї пляшки обходилося у 15-20 копійок, продавалася оковита по 3 карбованці 62 копійки, а згодом подорожчала до 5 карбованців. За рахунок споювання населення радянська влада намагалася компенсувати втрати від падіння світових цін на нафту.

«Алкоголізм в СРСР зростав по мірі падіння цін на нафту. Чому? Тому, що грошей, які йшли із-за кордону за нафту не стало і потрібно було їх десь брати. А це найшвидший спосіб отримання грошей. Тобто обібрати людей», - каже професор КНУ ім.Т.Г.Шевченка Петро Масляк.  

Паралельно в СРСР проводили ніби то антиалкогольну компанію, яка насправді була прихованою рекламою задля збільшення доходів казни. Людей заохочували до так званого культурного споживання алкоголю – потрохи і на свята.

Професор КНУ ім.Т.Г.Шевченка Петро Масляк на той час був членом партбюро і мав доступ до закритих листів москви, у яких йшлося про справжній стан речей:

«Радянський союз в останні роки свого існування був алкогольноотруєний. Катастрофи на атомних станціях, про які ми не знали, про які нам ніхто не говорив. А у цих листах йшлося, що п’яна була уся зміна».

Які ще питання у СРСР вирішувалися за допомогою алкоголю, і які ще жахіття приховувала  радянська влада? Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна
У Гаазькому суді відреагували на погрози росії через ордер на арешт путіна

Нагадаємо, що в рф погрожують «вдарити по європейських судах і будинках прокуратури»…

Колишній директор Філадельфійського монетного двору переплавив фарбу з даху старої церкви і отримав 8 кг золота
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери
На римському смітнику у Франції знайшли стародавню статуетку богині Венери

Знайшли її археологи під час розкопок римського сміттєзвалища у місті Ренн…

Гелікоптера та 19 одиниць автомобільної техніки не дорахувалися росіяни за минулу добу: бойові втрати ворога станом на 25 березня
За даними розвідки США, росія знову планує наступ в Україні: про які напрями йдеться?
Паспорти «серцебиття», друкована їжа в готелі та сидіння в літаку, які адаптуються до форми тіла пасажира: якою буде подорож у 2070 році
Читати більше