До ХХ століття образ різдвяного дідугана був зовсім інакшим…
Своєю появою Санта-Клаус зобов’язаний реально існуючій людині – святителю Миколаю, архієпископу Мирлікійському. Залишки його резиденції розташовані на території сучасної Туреччини. Не дивлячись на багатовікову традицію, пов’язану із християнським покровителем дітей, лише у 1922 році Святий Миколай став звичним нам Санта-Клаусом.
Сталося це в Америці. Існує думка, що сучасний образ цього різдвяного дідугана створила компанія-виробник відомого газованого напою Coca Cola. Однак насправді все почалося з поезії про Санту, яку написав письменник Клемент Кларк Мур. Твір настільки полюбився дітям і дорослим, що згодом став популярним у всьому світі.
Клемент Мур позбавив Миколая вбрання архієпископа і величі християнського святого, перетворивши його на веселого старого, який не судить, а лише дарує подарунки, подорожує на санчатах, запряжених оленями, та проникає в будинки через димар. Візуальний образ Санти створив художник Томас Наст, проілюструвавши твір Мура.
Однак, костюм Клауса був зовсім іншого кольору, ніж ми знаємо сьогодні. Як у традиції зображення Санти почав домінувати червоний колір? Яким чудовиськом заміняють Діда Мороза та Санта-Клауса у Європі – дивись у сюжеті «Загубленого світу» просто зараз:
Дивись також:
- Шок! Президент ЦАР був людожером, мав 19 дружин та 77 дітей
- Іспанці у Новий рік з’їдають рівно 12 виноградин: колоритна традиція, чи магічний ритуал?
- Традиція новорічного дерева: чому ялинку підвішують догори ногами
Не пропусти програму «Загублений світ» в ефірі телеканалу 2+2 з понеділка по четвер, о 16:50!