Це – унікальний корабель, який відкриває нову сторінку у вивченні…
Україна зробила прорив у наукових дослідженнях світового океану та Антарктиди за допомогою новітнього криголаму «Ноосфера». Це перший за 20 років дослідницький корабель, який вийшов в океан під українським прапором. Сталося це в січні 2022 року. Цей не лише багатоповерховий плавучий готель із каютами, які трансформуються, але й сучасна наукова лабораторія. «Ноосфера» створена за унікальним проєктом, що дозволяє працювати з приладами на глибинах до 8 км, охоплюючи 90% океанського дна.
«Це дає можливість піднімати зразки, які можуть відкрити головні таємниці планети», — розповів в.о. пресофіцера Національного антарктичного наукового центру Олександр Заклецький.
На борту корабля є чотири хімічні лабораторії, мокра лабораторія для досліджень океанічних організмів, механічні майстерні та спеціальна кліматична кімната, що дозволяє працювати зі створіннями Антарктики в природних для них умовах. Крім того, «Ноосфера» обладнана десятками підводних відеокамер, які передають зображення в реальному часі навіть на великих глибинах.
Крейсерська швидкість судна становить 30 км/год, що дозволяє йому рухатися навіть крізь метровий шар криги. Екіпаж корабля складається з 27 осіб, які забезпечують його безперебійну роботу у складних умовах.
З появою «Ноосфери» дослідження українців отримали новий імпульс, дозволяючи глибше вивчати океанічне дно та життя Антарктиди. Українська антарктична експедиція працює на станції «Академік Вернадський» із 1996 року, постійно відкриваючи нові загадки найхолоднішого континенту.
Більше про це – у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Не пропусти! Щопонеділка одразу ДВА нових випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє. Дивись прем’єри о 15:10 та 16:15 на телеканалі 2+2!
Дивись також: