Калашников замість шаблі та мільйони доларів замість золота: хто такі сучасні пірати? 

Загублений світ Цікаво
Калашников замість шаблі та мільйони доларів замість золота: хто такі сучасні пірати? 
Поширити в соціальних мережах:

Забудьте про Роджерів та Джеків Горобців. 

Сучасні пірати носять не трикутні капелюхи, а автомати Калашникова, і їхні «скарби» вимірюються не скринями із золотом, а мільйонними викупами. Якщо чотири сотні років тому центром піратської активності був Карибський басейн, то нині епіцентр змістився до узбережжя Кенії та Сомалі.

«Пірати по суті були завжди, поки в світі існуватиме міжнародна торгівля і морські шляхи. Існуватиме і піратство. Бідні моряки і надалі використовуватимуть простори відкритого океану», — зазначає журналіст та дослідник Джоні Харрісон. 

Він стверджує, що головна причина розквіту піратства у Сомалі — це тотальна бідність та багаторічна громадянська війна. Через неспроможність уряду захистити морську економічну зону країни, великі рибальські компанії безконтрольно вичерпували місцеві рибні запаси. Саме тоді, за словами Харрісона, місцеві жителі почали брати ситуацію у свої руки, тероризуючи непроханих гостей. 

«Це було піратство, але це також був і свого роду захист рибалками своїх інтересів від наступу іноземців. І спочатку все так і було», — додав він.

Ведучий новин Том Стейнфорд, який глибоко досліджував тему сучасного піратства, пояснює, чому цей бізнес настільки прибутковий. Зазвичай екіпажі контейнеровозів і танкерів не вступають у бій з озброєними піратами. Аби не втратити вантажі на сотні мільйонів доларів, компанії-власники воліють домовлятися з викрадачами та викупати як екіпажі, так і самі судна.

Наскільки це вигідно? Один із піратів у своєму інтерв'ю розповів про свої «трофеї»: 

«Ми загалом захопили сім кораблів. За перший нам заплатили 2 млн доларів, на другому ми заробили приблизно півтора. Третій і четвертий принесли нам разом 2 млн. Загалом сім кораблів заробили нам понад 12,5 млн доларів США».

Для жителів однієї з найбідніших країн світу це просто фантастичні гроші. Сомалійські пірати вже давно перетворилися на справжній кримінальний синдикат із власною армією та чіткою стратегією.

«Тепер пірати використовують материнські кораблі. Це великі судна, що дозволяють їм відходити далеко від берега, щоб потім використовувати швидкісні катери для нападу», — пояснює Джоні Харрісон. 

Крім того, пірати активно вивчають блоги та бази даних судноплавної галузі, щоб відстежувати кораблі та їхні маршрути. Вони чудово розуміють, скільки грошей і цінностей проходить через морські коридори.

Однак, незважаючи на мільйонні викупи, більша їх частина осідає у кишенях дуже невеликого кола верхівки сомалійських піратів. Натомість звичайні бійці, які безпосередньо ризикують життям під час кожного нападу, отримують за кожний вдалий вихід у море не більше сотні доларів. 

Більше про сучасних піратів – в проєкті «Загублений світ» просто зараз: 

Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше