Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Не зрозуміли царський указ російською мовою: перший «Майдан» в українській історії відбувся ще у 1855 році

Загублений світ
Не зрозуміли царський указ російською мовою: перший «Майдан» в українській історії відбувся ще у 1855 році
Поширити в соціальних мережах:

Микола ІІ наказав оголосити тотальну мобілізацію через війну, але…

Україна, яка відзначається своєю давньою історією та непохитною волею, вперше виявила свій дух справжнього опору ще у 1855 році, коли Російська імперія вела кримську війну проти союзу британців, французів та турків. Саме тоді відбувся перший «Майдан» в українській історії.

На той час Російська імперія, проводячи свої військові операції, опинилася у складному становищі, і цар Микола ІІ наказав оголосити тотальну мобілізацію. У церквах зачитували царський маніфест, який закликав українців брати приклад із їхніх предків козаків. Але селяни Київщини погано розуміли російську мову і вирішили, що в Україні поновлюють козацтво. Вони підняли повстання проти панства і вимагали повернення козацьких вольностей.

Це повстання, відоме як Київська козачина, швидко охопило велику частину Київщини та Чернігівщини. Селяни вимагали у попів записати їх у козаки, а озброївшись і встановивши самоуправління в селах, обирали своїх лідерів, вводили сухий закон, регламентуючи питання дисципліни.

«Я одразу згадую сухий закон на «Майдані» (революція Гідності 2013-2014 рр - примітка). Як там виводили всіх п'яних. Я згадую цю дисципліну, яка одразу ж виникла сама собою», - розповів письменник, учасник революції Гідності в Україні Віталій Капранов.

У 1855 році козацький дух швидко поширився, багато сіл приєдналися до руху і придушити його не змогли навіть регулярні війська Російської імперії. В результаті Київської козаччини, українці добилися скасування кріпацтва для всієї імперії.

«Люди просто вирішили, що вони – козаки і пани їм не указ. Саме через рух опору Київської козаччини з’явилася знаменита фраза царя «краще скасувати кріпацтво згори, ніж чекати доки кріпаки скасують його знизу». І в врешті-решт кріпацтво скасували не лише у цьому конкретному селі, а і для всієї імперії», - розповів письменник, учасник революції Гідності в Україні Віталій Капранов.

Таким чином, перший «Майдан» в Україні відбувся ще за часів Російської імперії, коли прості українці встали за свою гідність та свободу. Ця героїчна сторінка української історії свідчить про непохитність духу та волю нашого народу.

Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше