Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Міф про триєдиний народ: чому влада над Софією Київською надважлива для російської смертоносної ідеології?

Загублений світ
Міф про триєдиний народ: чому влада над Софією Київською надважлива для російської смертоносної ідеології?
Поширити в соціальних мережах:

Росія не одне десятиліття полює на українські реліквії…

Росія не одне десятиліття полює на українські реліквії. Ще 2009 музейники відкрили розташований у Софії Київській саркофаг Ярослава Мудрого. Вони хотіли порівняти ДНК князя з генами європейських правителів. Однак, виявилося, що решток там немає. Як з’ясувало розслідування, під час німецької окупації священики таємно переправили кістяк в одну із церков США. Дізнавшись про це, представники російського патріарха кирила спробували викупити мощі Ярослава, запропонувавши за нього два мільйони доларів. Однак, американці не спокусилися на московські гроші. Щоправда повернути Київського князя до Софії також не погодилися, заявивши, що це не на часі.

Та росіяни не полишають спроб заволодіти іншою українською реліквією – втраченою бібліотекою Ярослава Мудрого. Це була перша книгозбірка Київської Русі, яка налічувала близько тисячі древніх томів з релігії, історії, географії, астрономії, філософі та права. Відшукати легендарну бібліотеку не один дослідник. Фахівці припускають, що ченці могли надійно її сховати в одному з підземель Софії Київської. Вочевидь, як щоб ідеологи кремля захопили святиню, то прагнули б дістатися і древніх крипт.

Тисячолітні український храм Софія Київська посідає чинне місто у російському імперському міфі про так званий триєдиний народ. Серед прихильників рашизму набула чинності ідея про три братні храми в Україні, білорусі та росії – Софію Київську, Софію Полецьку та Софію Новгородську. Вони мали стати «трьома китами», на яких кремлівські методологи побудувати свою смертоносну ідеологію. Як українським науковцям вдалося зруйнувати її – дивіться у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Війна у кожен дім: росіянам приходитимуть повістки на могилізацію через смс, електронні листи та соціальні мережі
Щодня по пів тисячі рашистів віддають свої життя за амбіції бункерного діда: бойові втрати ворога станом на 5 грудня
Не «жест доброї волі», а «гарантії транзиту»: росіяни вигадали нове виправдання для майбутнього відведення військ із ЗАЕС
Вражають броньовані бункери, запуск на 360 градусів, налаштування таймера вибуху: переваги боєприпасів GLSDB
Смерть у млині: 24-річний хлопець вирішив спробувати себе у ролі хом’ячка, який цілодобово бігає у колесі
Смерть у млині: 24-річний хлопець вирішив спробувати себе у ролі хом’ячка, який цілодобово бігає у колесі

Іноді вчинки людей змушують замислитися, чому інстинкт самозбереження працює не у всіх…

Читати більше