У світі, де GPS та супутникові навігатори стали невіддільною частиною нашого життя, існують люди, які свідомо відмовляються від благ цивілізації, щоб зануритися в автентичний досвід мореплавства.
Для них історія піратства та стародавні технології суднобудування – не просто захопливий сюжет, а справа всього життя. Саме таким є Брюс Бланкенфельд, людина, що подолала десятки тисяч миль у подорожах Полінезією та Тихим океаном, і, що найдивовижніше, є власником двох вітрильників, побудованих за майже втраченими технологіями середньовічних піратів.
«У відкритому океані орієнтирів немає. Ви пливете без GPS, без двигунів, без електроніки. Просто чиста природа. І це те, що ми сьогодні робимо», – ділиться Брюс Бланкенфельд.
Разом зі своєю командою він вирушив у дворічну навколосвітню мандрівку на вітрильнику, повністю позбавленому будь-яких сучасних гаджетів. Це не просто подорож, це справжній виклик сучасності, спроба довести, що людина здатна вижити та орієнтуватися в безмежних просторах, покладаючись лише на знання предків. А унікальність його суден вражає.
«Тут немає металу, немає ані шурупів, ані цвяхів, ані скоб, які тримають судно купи. Усе, що є, – мотузки та канати. На борту немає двигунів, немає навігаційного обладнання, яке ми використовуємо зазвичай. Це дуже складна річ. Цей корабель був побудований з чіткою метою довести, що навігація у давнину була не гіршою за сучасну», – пояснює Бланкенфельд.
Як же орієнтуватися в безкрайому океані без сучасних технологій? Відповідь проста і вражаюча водночас: сонце та зірки. Так само, як і для середньовічних піратів, ці небесні світила стають єдиними надійними орієнтирами. Штурман Калео Вонг детально розкриває цей секрет:
«У відкритому океані сонце – наш найкращий порадник, який підкаже, де ми перебуваємо і куди рухаємося. Сонце, як відомо, сходить на сході й заходить на заході. Тож, якщо ми просто знаємо, де одна точка, тоді знаємо, де все інше. Зірки роблять те саме, як компас у небі. Ми запам’ятовуємо близько 200 зірок і знаємо, де вони сходять, де заходять і як рухаються по небу».
Це свідчить про глибокі знання астрономії та орієнтування, які були надбанням давніх мореплавців. Після кількох тижнів плавання, подолавши майже 2 000 км, мандрівникам потрібно розгледіти на обрії маленький острівець посеред відкритого океану.
Попри безсумнівний ризик для життя та небезпеку, що щодня й щоночі чатує на моряків у відкритих водах, дедалі більше молодих людей прагнуть опанувати стародавнє мистецтво мореплавства. Це не просто пригода, це школа життя, яка гартує характер та розвиває навички, що давно вже здавалися втраченими.
«Важлива частина цієї подорожі – це навчання та підготовка молодих кадрів. У таких мандрівках гартується дух юних штурманів і капітанів», – зазначає Брюс Бланкенфельд.
Більше про сучасних піратів та морські подорожі – в проєкті «Загублений світ» просто зараз:
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також:
- Самый веселый пиратский праздник: австралийцы ежегодно проводят самую сумасшедшую регату, которой нет аналогов в мире
- Черная вдова и ее субмарины: история самой успешной пиратки современности, которая создала собственный подводный флот
- Калашников вместо сабли и миллионы долларов вместо золота: кто такие современные пираты?