Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Люди вмирають за вугілля

Загублений світ
Поширити в соціальних мережах:

Абсолютний антирекорд. Понад 3000 шахтарів загинули 12 лютого 1931 року у забої вугільної столиці Китаю. Вибух метану спровокував пожежу. З вугільної шахти не вибрався ніхто. Чим загрожує видобуток вугілля?

Аварію на шахті у турецькому місті Сома, що сталася у травні 2014 року, одразу охрестили найпотужнішою в країні за останні 20 років. Як показало слідство, пожежа у забої спалахнула через коротке замикання. Усі електроприлади вийшли з ладу і майже 800 шахтарів, заблокованих на глибині 2 км, опинилися у вогняній пастці. Папа Римський Франциск закликав увесь світ молитися за шахтарів. У тій страшній аварії загинула 301 людина, ще 122 зазнали поранень.

69 довгих днів під землею 33 чилійські гірники чекали на порятунок. І таки дочекались. 5 серпня 2010 року на шахті у Чилі стався обвал породи. Шахтарів завалило за 5 км до виходу. Надії на порятунок майже не було, адже усі спроби розчистити завали закінчувалися новими зсувами. Наприкінці серпня до шахтарів дістався бур, вони передали повідомлення, що з ними усе добре. Був розроблений унікальний план визволення заручників забою. І лише 9 жовтня він увінчався успіхом.

Читайте також: Найбільший вулкан Ісландії готовий до виверження

Найстрашніша в історії України аварія на шахті сталася на Риківському руднику на території сучасного Донецька. 18 червня 1908 року в забої вибухнув метан. Близько 300 шахтарів загинули. Фото масових поховань шахтарів досі вражають. А рівно за 100 років потому, вже 2008, Донбас сколихнула нова трагедія.

Про трагедію, яка сколихнула усю Україну дивіться у Загубленому Світі на 2+2.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Антирейтинг авто: які з машин стали найбільшим розчаруванням своїх власників?
Путін підписав закон про дозвіл вживання наркотиків в армії рф: що це – нові схеми заробітку кремля чи контроль гарматного м'яса?
Актриса Ірина Мак: «Не думала, що зйомки «Я – Надії» розпочнуться раніше, аніж закінчиться війна»
У шість років вона ховалася від німецьких фашистів, а у 83 – від російських: як історія незламної пенсіонерки з Київщини надихнула мільйони українців
1030 російських солдатів минулої доби відправились на «концерт кобзона»: бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Науково доведено! Український богатир Ілля Муромець зробив свої перші кроки у 33 роки, а до цього був паралізований
Читати більше