Росія вже давно довела, що не зупиниться ні перед чим у своїх агресивних амбіціях.
Окупація та мінування Чорнобильської АЕС, обстріли Запорізької АЕС, постійні атаки на енергетичну інфраструктуру України – це лише деякі приклади того, як кремль використовує ядерну зброю як інструмент шантажу та терору. Своїми діями росія не лише порушує міжнародне право, але й ставить під загрозу безпеку всього світу. І цей ядерний терор почався задовго до повномасштабного вторгнення рф в Україну.
У 2020 році, коли білоруська АЕС в Островці, збудована російським «Росатомом», нарешті запрацювала, то швидко стало зрозуміло, що вона перетвориться на справжню радіоактивну загрозу для всієї Європи. Через це сусідня Литва навіть завчасно роздала своїм громадянам мільйони таблеток йоду, готуючись до найгіршого сценарію. І не дарма. Адже запуск станції супроводжувався низкою скандалів та аварій, що викликали тривогу не лише в сусідніх країнах, але й серед самих білорусів.
За час будівництва АЕС сталося щонайменше 10 нещасних випадків, а спроби литовських інспекторів перевірити безпеку об'єкта були заблоковані. Білоруські екологічні активісти, отримавши доступ до документів через хакерські атаки, надали незалежним експертам інформацію про численні порушення на станції.
Проблеми «Росатому» не обмежуються лише якістю будівництва. Виявилося, що росія так і не змогла налагодити власне виробництво тихохідних турбін – ключового елемента АЕС. Ці величезні мотори, що обертаються під тиском пари, нагрітої до 300 градусів, перетворюють кінетичну енергію в механічну, необхідну для виробництва електроенергії. Тому кремль роками намагався захопити харківський «Турбоатом» – одне з найбільших у світі підприємств з виробництва турбін для електростанцій.
«Росіяни поклали купу ресурсів на це. Але коли зрозуміли що все марно, що українська атомна галузь не продається, вони утворили сумісне підприємство з французьким концерном Alstom і почали виробляти у себе, в росії, ліцензійну турбіну типу «Арабелла», - розповів експерт з атомної енергетики Костянтин Батозський
Але навіщо іноземці купують атомні електростанції у держави-терориста, яка будує аварійні АЕС і торгує бракованим ядерним паливом? Про це – у сюжеті випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також:
- Був у сто разів більшим за Хортицю: як арабські записи X століття допомогли відшукати загадковий острів русів
- Яма в скелі замість могили та кістниця із черепами: шокуючі обряди поховання ченців на горі Афон
- Духовна війна: як москва перешкоджала зв'язку України з Афоном, і чому так боялася цього зближення?