Це дозволило повернути рослину у виробництво після її заборони у 20-му ст…
Конопля – це рослина, яка протягом багатьох століть служила людству. Її використовували для виготовлення одягу, паперу, медикаментів, будівельних матеріалів і навіть пороху. Сучасний світ звик вважати, що гроші виготовляють з паперу, проте американські долари мають цікаву історію: перші 10 доларів США були виготовлені з конопель. Більш того, з цієї ж рослини виготовляли джинси, прапори та навіть Декларацію незалежності США.
В Україні конопля також мала величезне значення. Наші предки ходили в одязі, зробленому з конопель, який вони виготовляли вручну. Конопляне виробництво було одним із ключових для північних регіонів України: Житомирщини, Рівненщини, Київщини, Чернігівщини та Сумщини.
«У нашій країні конопля була основою економіки північних регіонів, і її посіви досягали близько 160 тисяч гектарів», - наголосив директор компанії з переробки технічних конопель Андрій Микитів.
Згадати хоча б Житомирський льонокомбінат, який колись був найбільшим у країні, але на жаль, збанкрутував. Сталося це через те, що в середині ХХ століття конопляне виробництво було сильно й навмисно дискредитоване. 73 країни, включно з комуністичним СРСР, ухвалили резолюцію ООН про заборону цієї рослини.
Проте українці не здалися, і ця унікальна рослина отримала другий шанс. Тривалий час головною перешкодою у виробництві конопель був вміст психоактивних речовин в цій рослині, однак українським науковцям із глухівського Інституту луб'яних культур вдалося вивести перший у світі сорт конопель, який не містить наркотичних речовин.
«Наші сорти зареєстровані зараз у реєстрах сортів Євросоюзу, в Уругваї, в Канаді, в Сполучених Штатах, у Китаї, в Австралії. Ці садки відрізняються високою якістю волокна і високою врожайністю», - розповів директор інституті луб'яних культур Ігор Маринченко.
Але, якщо ж коноплі такий суперматеріал, з якого можна виготовляти практично все – одяг, ліки, олію, косметику, будівельні матеріали та багато всього іншого – чому, свого часу, цю рослину заборонили в багатьох країнах світу? Який стосунок до цього мають американські мільярдери та їхні бізнеси?
Більше подробиць про це дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: