Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні

Загублений світ
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Поширити в соціальних мережах:

Її унікальні властивості виявив винахідник Персі Спенсер…

Військові дослідження та винаходи часто знаходять несподівані застосування у повсякденному житті. Один із найяскравіших прикладів цього – мікрохвильова піч, яка першочергово розроблялася для військових цілей, але стала незамінною частиною кожної сучасної кухні.

Початок історії мікрохвильової печі пов'язаний з винаходом радарів у 20-х роках 20-го століття. Винахідник Персі Спенсер, працюючи над розробкою радарів, помітив несподіваний ефект: плитка шоколаду у його кишені розтопилася поруч із магнетроном – електромагнітним генератором мікрохвиль, призначених відстежувати ворожі літаки далеко за горизонтом.

«Коли цей інженер проходив повз магнетрон, який виробляє електромагнітні хвилі, він помітив, що плитка шоколаду у його кишені розтанула. Тож, він вирішив це розслідувати і приніс трохи попкорну в пакеті, поклав його біля магнетрона і той почав лускати, як у духовці», - розповіла американська журналістка Дженні Мюллер.

Це спостереження відкрило шлях до використання мікрохвиль для нагрівання їжі. У жовтні 1945 року компанія, в якій працював Спенсер, оформила патент на мікрохвильову піч, і невдовзі цей винахід знайшов своє місце у кожній кухні планети. Мікрохвильові печі стали незамінними помічниками в готуванні їжі, прискорюючи процес приготування та забезпечуючи рівномірне нагрівання.

Але мікрохвильові печі – лише один із багатьох винаходів, що знайшли застосування у побуті після військових досліджень. Більше про них – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври
Мир під диктовку кремля: чому Україна не може погодитися на російські «мирні» ініціативи?
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Дніпро-1» - «Шахтар»
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?

Боксерський поєдинок пройшов на стадіоні Kingdom Arena у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді…

Місяць створили інопланетяни для своїх космічних кораблів? Несподівана версія дослідників
1600-річний камінь з середньовічними написами випадково знайшов в своєму саду вчитель географії з Англії
Читати більше