Драйвери української економіки: як викладачка університету Шевченка покинула життя у столиці і стала фермеркою

Загублений світ
Драйвери української економіки: як викладачка університету Шевченка покинула життя у столиці і стала фермеркою
Поширити в соціальних мережах:

Вона виготовляє крафтові сирні кульки…

Українські фермери здатні не лише нагодувати світ, але й здивувати найбільш вибагливих гурманів. Інститут економіки та прогнозування вважає, що малі фермерські господарства можуть стати одним із драйверів нашої економіки.

Анастасія Кириленко, кандидатка економічних наук і викладачка університету Шевченка, колись могла впевнено сказати, що її життя пов’язане з економікою та наукою. Однак одного дня все змінилося. Під час відпустки, один знайомий пригостив її сиром, що на перший погляд здався їй французьким делікатесом. Проте цей сир виявився домашнім, виготовленим мамою того самого знайомого. Це було її перше знайомство зі справжнім крафтовим продуктом, яке змінило її життя.

«Оце щастя» – згадує свої перші відчуття Анастасія. Тоді вона зрозуміла, що це – початок нової сторінки її життя.

Коли прийшов перший локдаун через коронавірус, Анастасія вже перебувала в декретній відпустці. Разом із родиною вона переїхала зі столиці до села на Київщині, де купила свою першу козу. Спочатку вона планувала, що кози просто забезпечуватимуть сім'ю молоком і сиром. Проте одного дня вона вирішила поділитися своїм витвором – кольоровими сирними кульками – у Instagram, що привело до несподіваного результату. Їй почали писати друзі та знайомі, запитуючи, чи можна замовити цей крафтовий сир. Так розпочався її новий бізнес.

Анастасія будувала грандіозні плани щодо розвитку своєї справи, доки не настала війна. Живучи поруч із Гостомельським аеродромом, її родина була змушена евакуюватися через повномасштабний російський наступ. Кіз вони не змогли забрати із собою, і це стало для Анастасії важким ударом. Вона постійно намагалася дізнатися про долю своїх улюблениць, але зв’язку з окупованим селищем не було.

На щастя, її сусід разом із родиною залишився в селі і взяв на себе турботу про тварин. Їм вдалося врятувати кіз, доїти їх і забезпечувати їм належний догляд. Після деокупації Анастасія повернулася додому, де її чекали приємні сюрпризи – двоє новонароджених козенят.

Більше про українських підприємців і їхній вклад в економіку країни, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія великих реставрацій: як українські архітектори відновлювали Крим після радянського союзу?
Нібіру – планета, яка викликала метеорний дощ, який знищив динозаврів, та всесвітній потоп з Біблії?
Malleus Maleficarum, або «Молот лиходіїв»: як одна книга спровокувала 300-річне полювання на відьом у Європі?
Неймовірна Індія: країна спеки та тропічних дощів вражає гірськолижним курортом
Від «визволення» до знищення: як змінилася риторика кремля проти України за час війни?
Костянтин Корецький: чому роль полковника в серіалі «Батя» стала для нього особливою
Костянтин Корецький: чому роль полковника в серіалі «Батя» стала для нього особливою

На телеканалі 2+2 відбулась прем'єра 16-серійного детективу «Батя»…

Читати більше