Дослідження, яке змінило хід історії: як голод в СРСР став інструмент політичного упокорення?

Загублений світ
Дослідження, яке змінило хід історії: як голод в СРСР став інструмент політичного упокорення?
Поширити в соціальних мережах:

Саме ця праця була включена до фондів НКВД…

У 1975 році американський університет Флориди оприлюднив роботу, яка викликала справжню сенсацію в науковому світі. Дослідження, проведене соціологом Питиримом Сорокіним, вперше систематично описувало вплив відсутності їжі на поведінку та психіку людини. Це відкриття стало проривом для науки, але, як виявилося, не для радянських спецслужб.

«Я думаю, що її хтось прочитав. Тому, що саме після цього голод багаторазово використовувався в Радянському Союзі саме як інструмент упокорення», - висловився директор-співзасновник Київського представництва Інституту Кеннана Ярослав Пилинський.

Саме ця праця була включена до фондів НКВД. Тобто знання про те, як голод впливає на поведінку та психіку людини спецслужбы Радянського Союзу отримали ще за півстоліття до опублікування дослідження. Про це свідчить той факт, що ідеї та висновки Сорокіна вже в той час використовувалися в системі радянської репресивної політики.

Сорокін, виступаючи проти більшовиків, збирав докази злочинів режиму, разом з іноземними делегаціями їздив до південних регіонів СРСР та досліджував поведінку людей під час голоду 1921 року. Потім він спробував видати свою працю в Радянському Союзі, але чекісти заборонили і знищили весь наклад. Автору загрожувала смертна кара, але йому вдалося втекти до Сполучених Штатів Америки.

Згодом Питирим Сорокін очолив факультет Гарвардського університету, продовживши свої дослідження в галузі соціології та політики. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Космічний корабель з муміфікованими істотами, схожими на людей, знайшли на Місяця у 1976 році
Безпілотник з ракетним двигуном пройшов перші випробування і наблизився до швидкості звуку
Космічні перегони: як американська програма «Зоряних війн» відіграла ключову роль у розпаді СРСР?
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну
ІТ-галузь України: ключ до успішного майбутнього попри війну

Україна може бути цінною для європейського ринку…

Жахливі ритуали в Європі епохи неоліту: жінок зв’язували та ховали заживо
«Загублений світ: Випалена земля» - як українські фермери розвивають аграрний сектор
Читати більше