«Українські палаци. Золота доба» розкриють таємниці Підгорецького замку та маєтку Ґалаґанів

Українські палаци. Золота доба
«Українські палаци. Золота доба» розкриють таємниці Підгорецького замку та маєтку Ґалаґанів
Поширити в соціальних мережах:

Містичні легенди та історія, яку намагалися переписати…

10 грудня об 11:30 на телеканалі 2+2 стартує новий сезон історичного циклу Акіма Галімова «Українські палаци. Золота доба». Глядачі почують невідомі досі факти про Підгорецький замок на Львівщині та вперше побачать початковий вигляд палацу у селі Сокиринці, який належав славетному козацькому роду.

У першому епізоді розкриють реальну історію замку у селі Підгірці на Львівщині. Цей палац оповитий містичними легендами. Кажуть, що один з його власників замурував у стінах замку свою дружину, а засновник помер від передозування афродизіаком. Насправді минуле палацу, яке за радянських часів намагалися переписати, набагато цікавіше.  

Маєток звели на початку 17 століття на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конецпольського, який вважається одним із найвидатніших військових діячів Речі Посполитої. Золота доба Підгорецького замку почалася за часів родини Жевуських, які розбудували палац, а поруч звели костел у стилі італійського бароко, заїжджий двір для високоповажних гостей та дивовижний парк. У 1956 році у замку сталася велика пожежа, яка знищила дах і все внутрішнє оздоблення. Та на основі архівних фото автори проєкту змогли відтворити початковий вигляд палацу у 3D форматі. 

Другий випуск циклу розкаже про маєток у селі Сокиринці на Чернігівщині, який належав потужному козацькому роду. Полковник Гнат Ґалаґан отримав ці землі у подарунок від Петра І за зраду Івана Мазепи і звів тут палац. Хоча маєток будували за французькими лекалами, у проєктуванні використовували елементи української народної архітектури. Згодом онук Ґалаґана зніс садибу і побудував на її місці новий, розкішний палац з великим пандусом, який перетікає з другого поверху у парк в англійському стилі. 

У проєкті «Українські палаци. Золота доба» буде відтворено вигляд маєтку часів Гната Ґалаґана, який зберігся тільки на архівних кресленнях. Глядачі дізнаються також найцікавіші факти з життя сім’ї Ґалаґанів, які розкривають іншу, неочікувану історію цього козацького роду. 

Чи правда, що Богдан Хмельницький брав участь у руйнуванні Підгорецького замку, які знайдені артефакти ставлять під сумнів легенди про цей палац, хто з власників маєтку займався алхімією, а також які нещастя принесли сім’ї Ґалаґанів подаровані московським царем багатства та чому радянська влада намагалася знищити усі згадки про праправнука Гната Ґалаґана – дізнавайтеся у проєкті «Українські палаци. Золота доба». 

Другий сезон історичного документального циклу «Українські палаци. Золота доба» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Шеф-сценарист проєкту: Руслан Шаріпов. Режисерка: Дарія Саричева. Продюсери: Станіслав Зурахов, Анна Шмуляр, Юліан Акулов.

З 10 грудня дивіться новий сезон історичного проєкту «Українські палаци. Золота доба» щонеділі на телеканалі 2+2!

Дивися також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Проміняв пафосне Бордо на українське село: як спадковий аристократ обрав Одещину замість Франції
Проміняв пафосне Бордо на українське село: як спадковий аристократ обрав Одещину замість Франції

Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…

Від перших клубів до Ліги чемпіонів: як Україна увійшла до футбольної історії?
Дивовижна, дика та небезпечна: «Загублений світ» розкаже про неймовірну природу Канади
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?

Нові аналізи показують, що деякі могли бути навіть меншими за 106 см…

Середньовічна загадка Черкас: коли насправді було засноване місто, і чому археологи заперечують офіційну дату?
Перший політ людини в небі: як двоє французів у 1783 році на повітряній кулі поклали початок ери авіації?
Читати більше