На телеканалі 2+2 – прем’єра другого сезону проєкту «Українські палаци. Золота доба»

Українські палаци. Золота доба
На телеканалі 2+2 – прем’єра другого сезону проєкту «Українські палаци. Золота доба»
Поширити в соціальних мережах:

У новому сезоні глядачі почують вражаючі історії восьми власників палаців…

10 грудня об 11:30 на телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра історичного проєкту «Українські палаци. Золота доба» про життя і діяльність власників українських палаців, частково зруйнованих у ХХ столітті. Щонеділі в ефірі каналу 2+2 виходитимуть два випуски програми.

«Українські палаци. Золота доба» – документальний цикл, у рамках якого автори разом з істориками, архітекторами з 3D-реконструкцій і спеціалістами VFX відтворюють початковий вигляд маєтків та розкривають їхню історію, яку намагалися стерти за часів СРСР. Командою проєкту були знайдені унікальні артефакти, що свого часу належали власникам палаців.

прпоорп

«Я впевнений, що зараз, під час війни, ми повинні створювати більше подібних проєктів, більше говорити про історію. Вона багато чого пояснює у наших відносинах з росією, – коментує ведучий і продюсер проєкту Акім Галімов. – Століттями росія витрачала величезні ресурси на знищення української історії, і цей факт чудово пояснює – у чому її важливість. Історія формує ідентичність, наш український вимір – це те, за що наша країна воює сьогодні». 

У новому сезоні глядачі почують вражаючі історії восьми власників палаців, життя яких приховує багато таємниць і загадок. Зокрема, у циклі розкажуть про маєток давнього козацького роду Кочубеїв у Диканьці на Полтавщині, колишню резиденцію останнього представника князівського роду Вишневецьких у Тернопільській області, а також борця за скасування кріпацтва Григорія Ґалаґана та його палацу в Сокиринцях на Чернігівщині. Один із випусків присвячений палацу відомого козацького роду Миклашевських у селі Біленьке Запорізької області. У 19 столітті Андрій Миклашевський знайшов тут скіфські скарби і, всупереч правилам імператорської комісії, подарував їх місцевим музеям.

впвап

   

«Майже половина палаців, що ми відібрали для цього сезону, були збудовані потужними козацькими аристократичними родами. У самому формулюванні «козацька аристократія» закладена дуже цікава історія, бо за радянської доби пропаганда створювала інший образ козаків – простих вояк на конях з українського степу. Ми хотіли показати іншу, стерту історію України. Розповісти, як жила наша еліта, як вона впливала на розвиток країни та формування української ідентичності», – розповідає Акім Галімов.

попп

Знімання проєкту проходили цього року у восьми областях: Полтавській, Чернігівській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Волинській, Запорізькій і Житомирській. За словами Акіма Галімова, знімальний процес зазнав змін через обмеження, пов’язаних з воєнним станом:     

«По-перше, деякі об’єкти, наприклад палац у селі Біленьке Запорізької області, знаходяться в безпосередній близькості від тимчасово окупованих територій. Через це під час роботи нам доводилося вживати особливих безпекових заходів. До того ж важливою складовою проєкту є аерозйомка, ці кадри допомагають нам у створенні 3D моделей палаців. Через воєнний стан спочатку у нас була заборона на польоти над усіма об’єктами, згодом над деякими маєтками на заході літати дозволили. Там, де не дозволили, ми придумували, як її замінити. Але ми з розумінням ставимося до всіх обмежень. Безпека сьогодні має бути на першому місці».

апрапр

Шеф-сценарист проєкту: Руслан Шаріпов. Режисерка: Дарія Саричева. Продюсери: Станіслав Зурахов, Анна Шмуляр, Юліан Акулов.

Другий сезон історичного документального циклу «Українські палаци. Золота доба» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

З 10 грудня дивіться новий сезон історичного проєкту «Українські палаци. Золота доба» щонеділі на телеканалі 2+2!

вапва

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

До дня українського добровольця телеканал 2+2 покаже новий серіал «Позивний «Тамада»
До дня українського добровольця телеканал 2+2 покаже новий серіал «Позивний «Тамада»

Про веселого й безтурботного ведучого заходів, який став добровольцем ЗСУ…

Таємниці Тюдорів: археологічні розкопки у замку Саделі виявили рештки середньовічного села та стародавнього саду
Таємниці Тюдорів: археологічні розкопки у замку Саделі виявили рештки середньовічного села та стародавнього саду

Організатори вже запустили краудфандингову кампанію для фінансування розкопок…

Феномен передчуття: історії пасажирів Титаніка, які в останній момент здали квитків на смертельний рейс
Шлях до рівності: Олена Доброграєва та її внесок у рух за права жінок, а також українську ідентичність
Шлях до рівності: Олена Доброграєва та її внесок у рух за права жінок, а також українську ідентичність

Перші такі жіночі організації з’явились в Україні в кінці XIX століття…

Таємниця родини Остен-Сакен: в Україні жили люди, які вважала себе нащадками сина Божого?
Таємниця родини Остен-Сакен: в Україні жили люди, які вважала себе нащадками сина Божого?

За історією, Остен-Сакени мали власне герцогство в Латвії, але…

Старший за Великі піраміди Єгипту: на півночі Перу знайшли стародавній церемоніальний мегаліт
Читати більше