Дослідник історії зафільмував там зображення царської родини Ніколая II
У самому серці Тернопільщини, де мальовничі пагорби вкриті густими лісами, височіє Почаївська лавра – місце, що мало б бути символом духовності та української історії. Однак, на жаль, ця святиня перетворилася на осередок «русского мира», де імперські амбіції переплітаються з релігійним фанатизмом.
«Москві вдалося перетворити об'єкт, що насправді має дуже мало спільного з росією, на інструмент російської пропаганди та впливу на свідомість звичайних українців», - розкрив шокуючі факти дослідник історії Акім Галімов.
Унікальна архітектура, багата історія та цінні реліквії відійшли на другий план, поступившись місцем скандалам і діяльності московських попів. Почаївська лавра – одна з головних святинь України, де досі головує московський патріархат у «безоплатній оренді». Ба більше попи рф побудували тут готель, бетонний завод і ще безліч бізнесів, які звісно не оподатковуються.
Центральне місце в лаврі займає Успенський собор, збудований у стилі бароко в XVIII столітті. Проте, у 2008-2010 роках, за часів правління Януковича, Московський патріархат звів поруч помпезний новобуд у російсько-імперському стилі.
«Споруда величезна і створена у псевдоросійському стилі. Вона перекрила головну пам’ятку заповідника – старий Успенський собор. Новобудова зруйнувала унікальний архітектурний ансамбль пізнього бароко, що стало причиною відмови ЮНЕСКО внести Почаївську лавру до списку Світової спадщини», - розповів Акім Галімов.
Проте, найшокуючішим є те, що побачив Акім Галімов всередині новопобудованого храму. Дослідник зафільмував зображення царської родини Ніколая II, визнаної російською церквою святими.
«Чому російські царі сьогодні зображені в соборах, які знаходяться на території України? Це велике питання і питання до того, чи має існувати російська церква в нас сьогодні? На мою думку – не має», – наголошує Галімов.
Наразі в лаврі працює державна комісія з інвентаризації, але її робота постійно наштовхується на перешкоди з боку московських попів.
«Вони часто просто не пускають у будівлі, навіть якщо були попередні домовленості, інколи викликають поліцію, щоб зашкодити перепису майна», – розповів директор Кременецько-Почаївського заповіднику Василь Ільчишин.
Більше про реальну історію української Почаївської лаври дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:
Читай також: