Віденський граф з українським корінням: як живе нащадок останнього гетьмана України

Справжня історія Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Грегор живе у Відні, але відчуває глибокий зв'язок з Україною

У самому серці Відня, серед елегантних будинків та вузьких вуличок, живе людина, чиє ім'я тісно пов'язане з історією України. Грегор Розумовський – нащадок останнього гетьмана України Кирила Розумовського, чиє ім'я досі викликає трепет у серцях істориків та патріотів.

«Квартира Грегора світла і дуже сучасна, зовсім не схожа на якийсь палац хоча скрізь розвішені портрети його пращурів, які мали графський титул. Родина Розумовських була і досі є частиною дуже вузького прошарка європейських аристократів», - розповів дослідник історії Акім Галімов, який був в гостях у нащадка останнього гетьмана України. 

Квартира Грегора – це відображення його життя. Він поважає своє коріння, але живе сьогоденням. Портрети його пращурів, які розвішані повсюди, не просто прикраси, а зв'язок з минулим, з історією роду та Україною. Грегор має офіційний титул графа, який він успадкував від своїх предків. 

«Наш перший титул ми отримали від імператора Священної Римської імперії Карла VIІ, – пояснює Грегор. – Це довга і складна історія, але вона є частиною нашої ідентичності».

Особливе місце в квартирі Грегора займає літографія з портретом Кирила Розумовського. На ній гетьман зображений у повній титулатурі, перекладеній латиною.

«Це оригінальна літографія, – каже Грегор. – На ній можна побачити повну титулатуру гетьмана, що свідчить про його високий статус. Наприклад, «кояк» у перекладі з латини означає «запорізькі козаки», а слово «гетьман» також означає «герцог» - це можна сказати трохи нижче за короля». 

В колекції Грегора є фото палацу в Батурині, який побудував сам Кирило Розумовський. На жаль, з часом садиба занепала.

«Мій прадід Каміл приїхав до України, щоб відновити палац, – розповідає Грегор. – Він сподівався, що хоча б один з його синів повернеться в Україну. Але Перша світова війна зруйнувала ці плани. Мій дядько Лео, який міг би успадкувати Батурин, загинув на війні».

Незважаючи на те, що Грегор живе у Відні, він відчуває глибокий зв'язок з Україною, цікавиться її історією та культурою. 

Як сини родини Розумовських із пастухів за короткий час перетворились на людей, які відіграли важливу роль в історії України? А також, які таємниці приховує їх маєток в Лемешах, де вони народилися? Про це і більше дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз: 

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше