Кримські татари дуже різні між собою – це говорить про те, що…
Багато людей вважають, що кримські татари з'явились в Криму разом з монгольськими завойовниками на початку XIII століття. Проте це неправда. Насправді, кримські татари формувалися на півострові протягом багатьох століть.
«Приблизно в XI столітті Кримський півострів та причорноморські степи заселили половці, також відомі як кипчаки. Вони зустріли там місцеве, в основному тюркське населення, а також десятки народів, які прийшли до Криму раніше: алани, гуни, вірмени, греки, візантійці, італійці, євреї та караїми. – розповів дослідник історії Акім Галімов. – Пізніше, в XIII столітті, до Криму прийшло ще більше тюркських кочівників – буквально десятки тисяч. З іншого боку Чорного моря прийшли турки-сельджуки. Всі вони асимілювалися з місцевим населенням».
Десь наприкінці XIII – на початку XIV століть, внаслідок усіх цих змішувань, з'явились кримські татари, або киримли. Вони стали корінним народом Криму.
«Кримські татари дуже різні між собою. Це говорить про те, що на нас вплинули ті та інші народи, які в свій час приходили до Криму, асимілювалися і залишалися. Це, можна сказати, дуже складний процес, але можна з певністю сказати, що кримські татари – це корінний народ Криму, який створювався виключно на території Криму», – розповіла історикиня, авторка книги з історії кримських татар Гульнара Абдулаєва.
Більше подробиць про маловідому історію кримського півострова дивись у проєкті «Справжня історія» просто зараз:
Читай також: