Втручатися у внутрішні політичні процеси конкурентів – це давня традиція рф…
«Жоден договір з росією не вартує навіть того паперу, на якому його написано», – ці пророчі слова Отто фон Бісмарка, виголошені понад століття тому, напрочуд точно описують багато століть взаємин України з Московською державою, а згодом – Російською імперією та рф. Історія українсько-російських відносин – це хроніка постійних порушень договорів, обману та агресії з боку москви.
Переяславська угода: початок кінця української державності
Однією з найвідоміших угод в історії українсько-російських відносин є Переяславський договір 1654 року. Здавалося б, союз з могутньою Московською державою мав забезпечити Україні захист від зовнішніх ворогів. Однак, як зазначає дослідник історії Акім Галімов, «московити порушили усі домовленості, підписавши угоду із тодішніми ворогами України – Річчю Посполитою, не повідомивши про це навіть українську сторону».
Згодом, після смерті Богдана Хмельницького і під тиском москви, його син 18-річний Юрій Хмельницький був змушений підписати нову угоду, яка суттєво обмежувала права козаків.
«Там вони підсунули недосвідченому юнаку на підпис нову угоду, навішали йому лапшу на вуха, що вона має такі самі умови як і попередня угода з його батьком і змусили підписати, хоча насправді умови там були зовсім інші», – розповідає Галімов.
Батуринські статті та інші угоди: посилення московського ярма
Наступні угоди, такі як Батуринські статті 1663 року, лише поглиблювали залежність України від москви.
«Батуринські статті це було фактично доповнення до Переясловської угоди з Юрієм Хмельницьким, яке підтверджувало маріонетковий статус Гетьмана і Гетьманщини, – зазначає дослідник історії. – Майже кожен наступний гетьман Лівобережної України підписував із москвою нову угоду, яка лише обмежувала права Гетьмана і Гетьманщини все сильніше. А у 1764 році імператриця Єкатерина змусила зректися влади останнього Гетьмана Війська Запорізького Кирила Розумовського, а потім – ліквідувала Запорізьку Січ».
Сучасні реалії: відсутність змін у російській політиці
Порушувати мирні угоди та втручатися у внутрішні політичні процеси конкурентів – це давня традиція московитів.
«Сучасні політологи знаходили російський слід під час президентських виборів в Америці 2016 року, виборів до Європейського парламенту і навіть під час референдуму британців щодо виходу із Євросоюзу у 2016 році», – зазначає Акім Галімов.
Імперські амбіції та прагнення до домінування – ось основні причини, чому росія постійно порушує міжнародні договори. Нехтування міжнародним правом та відсутність поваги до суверенітету інших держав – це характерні риси російської політики.
Історія українсько-російських відносин – це переконливе свідчення того, що довіряти росії не можна. Всі угоди, підписані з москвою, рано чи пізно порушувалися. Це закономірність, зумовлена імперськими амбіціями рф та її бажанням підкорити собі інші народи. Мир з росією – це міф!
Як московити підступно порушували мирні угоди з іншими країнами, дивись у відео:
Читай також: