В Україні швидко розростається небезпечний для людей борщівник

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

Рослина виростає до трьох метрів, швидко поширюється і дуже шкодить здоров'ю.

Відпустка на морі цього літа для Віктора скасовується – виходити на сонце не можна, бо тиждень тому чоловік потрапив у лікарню зі страшними опіками. Перед цим на Сумщині він виривав, як думав тоді, бур’яни. Та ввечері чоловік був вже у травмпункті, а на наступний день – у лікарні.

Температура, відчуття печіння, руки у величезних пухирях, згадує Віктор. З чим зіткнувся, зрозумів тільки у лікарні, коли вперше почув від лікаря назву небезпечної рослини – борщівник.

Помста Сталіна, або борщівник, уже буйно цвіте в Україні. Рослина виростає до трьох метрів, швидко поширюється, і її важко знищити. 

В Україну це лихо завезли з Кавказу в кінці сорокових. Радянська влада бачила у ній добриво і корми для худоби. Та пізніше довелось відмовитись, бо молоко гірчило, та й шкода для корів була неабияка – на язиках та у шлунках тварин відкривались виразки.

Чому українці купаються у забруднених водоймах?

Очікування не справдились, тож маємо тепер небезпечний для здоров'я бур'ян, який завойовує все більше територій. Для західних регіонів він став взагалі бідою. Селяни масово скошують борщівник, але ця рослина розповсюджується швидше, ніж встигають з ним боротися. Небезпечний борщівник ще й для навколишнього середовища, бо витісняє місцеві види рослин.

Та найбільше небезпечний борщівник у сонячну погоду для людини. Будь-який дотик до борщівника і пряме сонячне світло викликає опіки, схожі на хімічні чи термічні. Якщо вчасно не пролікувати опіки від борщівника, окрім рук, доведеться відновлювати і печінку.

Більше про масштаб загрози розкаже Спецкор на 2+2. 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Палеонтологічна сенсація: вчені вперше показали скам'янілі рештки «китайського дракона», віком 240 млн років
Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Читати більше