В Україні швидко розростається небезпечний для людей борщівник

Спецкор
Поделиться в социальных сетях:

Рослина виростає до трьох метрів, швидко поширюється і дуже шкодить здоров'ю.

Відпустка на морі цього літа для Віктора скасовується – виходити на сонце не можна, бо тиждень тому чоловік потрапив у лікарню зі страшними опіками. Перед цим на Сумщині він виривав, як думав тоді, бур’яни. Та ввечері чоловік був вже у травмпункті, а на наступний день – у лікарні.

Температура, відчуття печіння, руки у величезних пухирях, згадує Віктор. З чим зіткнувся, зрозумів тільки у лікарні, коли вперше почув від лікаря назву небезпечної рослини – борщівник.

Помста Сталіна, або борщівник, уже буйно цвіте в Україні. Рослина виростає до трьох метрів, швидко поширюється, і її важко знищити. 

В Україну це лихо завезли з Кавказу в кінці сорокових. Радянська влада бачила у ній добриво і корми для худоби. Та пізніше довелось відмовитись, бо молоко гірчило, та й шкода для корів була неабияка – на язиках та у шлунках тварин відкривались виразки.

Чому українці купаються у забруднених водоймах?

Очікування не справдились, тож маємо тепер небезпечний для здоров'я бур'ян, який завойовує все більше територій. Для західних регіонів він став взагалі бідою. Селяни масово скошують борщівник, але ця рослина розповсюджується швидше, ніж встигають з ним боротися. Небезпечний борщівник ще й для навколишнього середовища, бо витісняє місцеві види рослин.

Та найбільше небезпечний борщівник у сонячну погоду для людини. Будь-який дотик до борщівника і пряме сонячне світло викликає опіки, схожі на хімічні чи термічні. Якщо вчасно не пролікувати опіки від борщівника, окрім рук, доведеться відновлювати і печінку.

Більше про масштаб загрози розкаже Спецкор на 2+2. 

Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?
Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?

На этот вопрос дает ответ исследование, проведенное группой ученых из разных уголков мира…

Золотая эпоха пгт Олыка на Волыни: когда-то поселок по размерам, торговле и науке не уступал Киеву
«Затерянный мир» расскажет, как кибервойска держат цифровую безопасность Украины
От Киевской Руси до современных боевых действий: как река Ирпень снова стала защитной линией Киева?
Восстанавливает осязание людей с ампутированными конечностями: как работает инновационный протез с датчиком температуры?
«Жители элитной рублевки остались без отопления»: фейки рф о «замерзающей Европе» стали реальностью для россиян?
Узнать больше