Нові правила носового етикету розкаже Спецкор на 2+2.
На кафедрі отоларингології нас знайомлять із місцевим фантомом. Цей муляж називається Олексій. Розкриті губи і вирячені очі говорять про те, що Олексій саме збирається чхнути.
Найгірше, що може зробити людина в цей момент – затулити ніс рукою. Олексію це загрожує отитом і навіть розривом барабанної перетинки. Побачити процес зсередини допомагає Самурай – іще один тутешній фантом із розрізаною головою.
Повітря, яке виходить з дихальних шляхів з дуже високою швидкістю не знаходить собі виходу через ніздрі і йде у слухову трубу. Особливо це небезпечно для дітей, у яких ця труба широка і коротка, і цей шлях більш легкий.
Як впливають на здоров’я навушники-затички?
Якщо пчихати без перешкод, з хворого носа вилітає сто тисяч мікробів, які розлітаються зі швидкістю сто тридцять метрів за секунду. Якщо пчихнути посередині трамвайного вагона, мікробами можна почастувати і передніх, і задніх пасажирів.
Тільки не в долоню – правильно пчихати рекомендує українцям міністр охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у соцмережах, і навіть додає фото з прикладами. Вона радить затулятися ліктем – як би це не виглядало зовні.
Експерт з етикету Анна каже, метод Уляни Супрун – найестетичніший, якщо чхання заскочило зненацька. В інших випадках варто підготувати серветку.
Але найкраще – з погляду хоч етикету, хоч медицини – сидіти хворим удома. І пчихати вільно – наодинці.