Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Родичі героїв Небесної сотні просять владу не знищувати докази вбивств

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

За три дні оголосять підрядника, який на місці масових вбивств будуватиме Музей Революції Гідності. І тоді ніякі слідчі експерименти на вулиці, де у 2014 році загинули десятки євромайданівців, не будуть можливі.

Фото на камені, дерев’яний хрест – сюди несуть квіти та лампадки, тут моляться, плачуть та згадують. Місце пам’яті на Інститутській – і його треба прибрати. Тимчасово. Про це просять родичі родин Небесної сотні й слідчі прокуратури.

20 лютого наступного року – п’ятиріччя з моменту розстрілів людей, до того часу тут має з’явитися Музей Революції Гідності, і тоді слідчі експерименти на Інститутській стануть непоказовими. Родичі Небесної сотні говорять: ці меморіали від самого початку встановлювалися як тимчасові, тому легко можуть бути на деякий час перенесені, а от дерев’яний хрест й взагалі потребує реставрації, бо за ці роки потріскався.

Це потрібно, аби зробити ось таке 3D-моделювання. Це зроблено вже щодо кількох загиблих, але смерть хлопців, які загинули саме тут, так і залишилася недослідженою. Тільки на цьому місці загинуло 15 людей. Проте через ці конструкції відтворити те, що відбувалося тут 20 лютого 2014 не є можливим. Слідчі про необхідність повторних експериментів заявляли ще влітку.

Українець Дмитро Стрижов увійшов до десятки найкращих айронменів світу

У тому, що тимчасовий меморіал досі на місці, слідчі звинувачують міську адміністрацію. Там уже офіційно відповіли: заявка на демонтаж до них надійшла тільки 6 днів тому, та й цих пам’ятних конструкцій в них на балансі немає. Меморіал встановили без документів та дозволів, тому активісти переживають: а раптом, якщо його приберуть, то вже потім не повернуть.

За ці 4,5 роки Інститутська змінилася – зникли дерева, стовпи, відреставрували фасади. Коли тут з’явиться меморіал, ця вулиця, звісно, матиме історичне значення, проте не матиме користі для слідства.

Дозвіл на переміщення вже надав директор меморіального комплексу Героїв Небесної сотні. Музей через три дні отримає підрядника, та чи зможуть розпочати будівництво?

Родичі розуміють: ці слідчі експерименти не дадуть відповіді, хто саме стріляв. Лише звідки і як летіли смертоносні кулі. Однак для них це теж важливо.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 
Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальні рештки та кривавий водоспад: топ-7 феноменів Антарктиди, які не зустрічаються більше ніде у світі
Рятуючи спадщину: бібліотекарка з Донеччини відкрила у Черкасах куточок для читання з українською літературою
Берлінський стиліст щодня з 24 лютого робить ліфто-луки на підтримку України – фото миттєво залітають в тренди
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені

Цей вірус здатен інфікувати бактерії…

Інноваційні методи лікування: як стовбурові клітини прискорюють одужання поранених українських бійців?
П’ять золотих злитків вагою більше 5 кг знайшов британський колекціонер у бензобаку старого радянського танка
Читати більше