На Марсі знайшли ознаки життя

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

У пробах ґрунту, що їх взяв марсохід "Кюріосіті", виявили молекули, які могли утворитися внаслідок життєдіяльності інопланетних організмів! Чи є шанс, що від науковців, нарешті пролунає омріяне: "ми не самотні у Всесвіті"?

Купи каміння, бездушні пустелі та льодові нашарування – та, здавалося б, мертва планета може мати ознаки життя. Після десятків невдач та розчарувань, вчені, схоже, цього разу таки знайшли ознаки існування живих організмів на Марсі.

Справжня наукова сенсація вразила світ – міжнародна група науковців виявила органічні молекули у зразках тамтешньої глини віком понад 3 мільярдів років.

"Джерело органічних молекул поки що невідоме. Чи містять ці молекули історію давнього життя, чи були вони їжею для інших живих істот або існували за відсутності життя? Органічна речовина у марсіанських матеріалах є хімічною підказкою для вивчення планетарних процесів", – кажуть дослідники.

Проби ґрунту марсохід "Кюріосіті" взяв на поверхні, де колись могло бути озеро. Дослідивши їх, вчені переконалися: за наявності таких органічних сполук життя на планеті не могло не існувати, адже утворюються вони лише внаслідок життєдіяльності організмів.

У Нідерландах друкують будинки на 3D-принтері

Можливості "Кюріосіті" поки невеликі, адже копає він не глибше кількох сантиметрів. Та вже за три роки на планеті з’явиться марсохід Європейської космічної агенції, який може брати зразки із глибини до двох метрів.

А поки що вченим вдалося зробити ще одне відкриття: концентрація метану в атмосфері Марсу змінюється із порами року. А це свідчить про ймовірність наявності підземних льодовиків.

Найактуальніші новини з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 


Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?
Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?

На це запитання дає відповідь дослідження, проведене групою вчених з різних куточків світу…

Золота епоха смт Олика на Волині: колись селище за розмірами, торгівлею та наукою не поступалося Києву
«Загублений світ» розкаже, як кібервійська тримають цифрову безпеку України
Від Київської Русі до сучасних бойових дій: як річка Ірпінь знову стала захисною лінією Києва?
Відновлює відчуття дотику для людей з ампутованими кінцівками: як працює інноваційний протез з датчиком температури?
«Мешканці елітної рубльовки залишилися без опалення»: фейки рф про «замерзаючу Європу» стали реальністю для росіян?
Читати більше