На Марсі знайшли ознаки життя

Спецкор
Поделиться в социальных сетях:

У пробах ґрунту, що їх взяв марсохід "Кюріосіті", виявили молекули, які могли утворитися внаслідок життєдіяльності інопланетних організмів! Чи є шанс, що від науковців, нарешті пролунає омріяне: "ми не самотні у Всесвіті"?

Купи каміння, бездушні пустелі та льодові нашарування – та, здавалося б, мертва планета може мати ознаки життя. Після десятків невдач та розчарувань, вчені, схоже, цього разу таки знайшли ознаки існування живих організмів на Марсі.

Справжня наукова сенсація вразила світ – міжнародна група науковців виявила органічні молекули у зразках тамтешньої глини віком понад 3 мільярдів років.

"Джерело органічних молекул поки що невідоме. Чи містять ці молекули історію давнього життя, чи були вони їжею для інших живих істот або існували за відсутності життя? Органічна речовина у марсіанських матеріалах є хімічною підказкою для вивчення планетарних процесів", – кажуть дослідники.

Проби ґрунту марсохід "Кюріосіті" взяв на поверхні, де колись могло бути озеро. Дослідивши їх, вчені переконалися: за наявності таких органічних сполук життя на планеті не могло не існувати, адже утворюються вони лише внаслідок життєдіяльності організмів.

У Нідерландах друкують будинки на 3D-принтері

Можливості "Кюріосіті" поки невеликі, адже копає він не глибше кількох сантиметрів. Та вже за три роки на планеті з’явиться марсохід Європейської космічної агенції, який може брати зразки із глибини до двох метрів.

А поки що вченим вдалося зробити ще одне відкриття: концентрація метану в атмосфері Марсу змінюється із порами року. А це свідчить про ймовірність наявності підземних льодовиків.

Найактуальніші новини з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 


Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?
Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?

На этот вопрос дает ответ исследование, проведенное группой ученых из разных уголков мира…

Золотая эпоха пгт Олыка на Волыни: когда-то поселок по размерам, торговле и науке не уступал Киеву
«Затерянный мир» расскажет, как кибервойска держат цифровую безопасность Украины
От Киевской Руси до современных боевых действий: как река Ирпень снова стала защитной линией Киева?
Восстанавливает осязание людей с ампутированными конечностями: как работает инновационный протез с датчиком температуры?
«Жители элитной рублевки остались без отопления»: фейки рф о «замерзающей Европе» стали реальностью для россиян?
Узнать больше