Чого чекати автомобілістам від подорожчання газу

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

Під шумок літа і канікул чиновників угору поліз скраплений газ. Ніби й нічого страшного, але за тиждень на гривню щонайменше.

Ті, хто перейшов з бензину на газ, відчути омріяної економії так і не змогли. Вже на початку літа автомобілісти, стиснувши зуби, змушені були заправлятися газом уже по 13,60 грн. Нині ж потрібно викласкти понад 14 гривень за літр. Хоча ще зовсім недавно літр купували по 12,30. І схоже, це подорожчання не останнє.

Причин здорожчання вартості газу, кажуть експерти, традиційно купа. Насамперед, це те, що ми видобуваємо самі лише чверть від потреби, решта – імпорт, левова частка якого і досі надходить із Росії.

Нині ж Кремль штучно зменшує транзит автомобільного газу через Україну. Це суттєво зменшує заробіток українських продавців газового палива. Відтак два тижні тому на газових заправках почали міняти цінники.

Національна поліція вчилася приборкувати агресивний натовп пікетувальників

Інший вагомий чинник – різке зростання попиту. Автовласники в умовах дорожнечі масово переводять власні машини на газ. За перше півріччя нинішнього року водії заправилися газом на 13 відсотків більше, ніж торік. На тлі такого зростання попиту і обмеженої пропозиції газові компанії вирішили банально підзаробити, припускають аналітики.

Станом на тепер офіційна змова газових трейдерів не доведена, але ситуація як дві краплі води схожа на торішню. Наразі Антимонопольним комітетом розпочато дослідження відповідності дій учасників ринку вимогам законодавства про захист економічної конкуренції. Утім, продавці запевняють, що жодної загрози для себе не бачать, більше того, проблеми у підвищенні вартості немає.

Нині всі учасники ринку очікують надходження більш дешевшого газу із західної Європи.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Палеонтологічна сенсація: вчені вперше показали скам'янілі рештки «китайського дракона», віком 240 млн років
Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Читати більше