Чого чекати автомобілістам від подорожчання газу

Спецкор
Поделиться в социальных сетях:

Під шумок літа і канікул чиновників угору поліз скраплений газ. Ніби й нічого страшного, але за тиждень на гривню щонайменше.

Ті, хто перейшов з бензину на газ, відчути омріяної економії так і не змогли. Вже на початку літа автомобілісти, стиснувши зуби, змушені були заправлятися газом уже по 13,60 грн. Нині ж потрібно викласкти понад 14 гривень за літр. Хоча ще зовсім недавно літр купували по 12,30. І схоже, це подорожчання не останнє.

Причин здорожчання вартості газу, кажуть експерти, традиційно купа. Насамперед, це те, що ми видобуваємо самі лише чверть від потреби, решта – імпорт, левова частка якого і досі надходить із Росії.

Нині ж Кремль штучно зменшує транзит автомобільного газу через Україну. Це суттєво зменшує заробіток українських продавців газового палива. Відтак два тижні тому на газових заправках почали міняти цінники.

Національна поліція вчилася приборкувати агресивний натовп пікетувальників

Інший вагомий чинник – різке зростання попиту. Автовласники в умовах дорожнечі масово переводять власні машини на газ. За перше півріччя нинішнього року водії заправилися газом на 13 відсотків більше, ніж торік. На тлі такого зростання попиту і обмеженої пропозиції газові компанії вирішили банально підзаробити, припускають аналітики.

Станом на тепер офіційна змова газових трейдерів не доведена, але ситуація як дві краплі води схожа на торішню. Наразі Антимонопольним комітетом розпочато дослідження відповідності дій учасників ринку вимогам законодавства про захист економічної конкуренції. Утім, продавці запевняють, що жодної загрози для себе не бачать, більше того, проблеми у підвищенні вартості немає.

Нині всі учасники ринку очікують надходження більш дешевшого газу із західної Європи.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Засекреченные космические испытания СССР: сколько космонавтов погибло, чтобы Гагарин смог улететь в космос?
Делали и использовали сложные композитные материалы: учёные обнаружили неожиданные аспекты интеллекта неандертальцев
Делали и использовали сложные композитные материалы: учёные обнаружили неожиданные аспекты интеллекта неандертальцев

Раньше изготовление сложных клеев приписывали только современным людям…

Удивительная история спасения: 20-летняя женщина – единственная, кто выжил в авиакатастрофе, упав с 5200 метров
Украинская природа в огне войны: россия уничтожила часть уникальной экосистемы Украины
Узнать больше