Планету врятують бактерії! Феноменальне відкриття зацікавило й британців, тамтешні науковці провели низку експериментів, у результаті – пакети зникають за кілька днів, наче їх і не було.
275 мільйонів тон пластикових відходів – саме стільки викидає людство щороку. Нині єдиний спосіб повної їх утилізації – складний хімічний процес. Щоб знищити, приміром, одну пластикову пляшку – лише вдумайтеся – необхідно енергії вдесятеро більше, ніж на її виготовлення. Цього цілком вистачило б, щоб жарівка на 60 Вт світилася шість годин. У природі ж процес розпаду триватиме близько 480 років. З нинішніми темпами виробництва ПЕТ-пакування, до того часу планету вкриють 5 метрів пластику.
І, поки люди не надто переймаються загрозою екологічної катастрофи, рятувати себе взялася сама матінка природа. Японські вчені випадково виявили мікроорганізм, який пожирає пластик. Бактерія виявилася надто кволою, тому покращувати її апетит взялися одразу у кількох інститутах.
Зробити бактерію ненажерливою вдалося британським вченим. Вони опромінили мікроорганізм спеціальними рентгенівськими променями у 10 мільярдів разів яскравішими за сонячні. Вони і змусили активну область мікроорганізму рухатися у сотні разів швидше.
Бактерія використовує пластик як джерело енергії, при цьому кінцевими продуктами її життєдіяльності стають двоокис вуглецю та водень. Тепер вчені думають, як застосувати мікроорганізм на практиці. І, можливо, вже за кілька років пляшка від води щезатиме просто перед очима, ще на шляху до сміттєвого баку.
Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.