Путінські промови: як російський диктатор маніпулює історією для підтримки війни?

Під маскою пропаганди Цікаво Актуально
Поширити в соціальних мережах:

Людина, яка слухає його, спершу почувається приниженою, а потім …

Пропагандистська машина кремля працює на повну потужність. Її мета — забезпечити покірність населення та його масштабну підтримку війни і путіна. Для цього з історії підіймають глибинні проблеми, травми та міфи.

Відомий британський журналіст, письменник і науковець Пітер Померанцев розповів, що у промовах путіна завжди простежується одна й та сама психологічна схема:

«На початку кожної промови він наголошує на приниженні. Росія принижена всіма: 90-ми, Заходом, світом. У цьому він втілює всю бідність і приниження людей, які живуть у росії».

Потім, у середині промови, путін змінює тон і починає говорити про повернення сили, про те, що росія встає з колін і починає принижувати інших. Ця схема працює на глибинному психологічному рівні. Людина, яка слухає його, спершу почувається приниженою, а потім отримує психологічне піднесення, коли чує про відновлення сили та можливість принижувати інших.

«Це глибинний психологічний стан, і все довкола цього крутиться. Ідеї вже відійшли на другий план. Залишились лише насильство і приниження», – додає Померанцев.

Цей підхід дозволяє кремлю тримати населення в постійному стані напруги і готовності підтримувати агресивну політику. За допомогою історичних міфів і нагнітання страху путін створює образ зовнішнього ворога, проти якого потрібно боротися.

Подробиці – у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше