Фейкові аккаунти як елемент ІПСО: росія використовує українську символіку та мову для впливу на українців

Під маскою пропаганди
Фейкові аккаунти як елемент ІПСО: росія використовує українську символіку та мову для впливу на українців
Поширити в соціальних мережах:

Такого радянські пропагандисти точно не знали…

Українцям добре відомі методи російської інформаційно-психологічні операції (ІПСО) в рамках війни. Пропагандисти рф активно використовують соціальні мережі та інші онлайн-платформи для поширення дезінформації та маніпуляційної інформації серед українських користувачів.

«Раніше, з 2014-го року антиукраїнська пропаганда, якою займалися росіяни, була не настільки досконала. Наприклад, вкиди робилися російською мовою. Коли ж в Україні почали говорити про пропаганду та критичне мислення і про те, що не обов'язково все, що є в соціальних мережах, правда, росіяни стали робити пости українською, - розповіла заступник директора з наукової роботи Юлія Ліпська. – Вони зрозуміли, що з російськомовних аккаунтів, або російською мовою їхня ІПСОшка вже не зайде так ефективно. От вони і створюють фейкові аккаунти з українською символікою та мовою».

Добре знайомі з інформаційно-психологічними операціями росії і військові.

«Основне завдання ІПСО – підрив психологічної готовності і стійкості особового складу противника до ведення бойових дій. Підрив його бойового потенціалу та спроможності»,- розповів полковник Євген Сасько.

Євген був начальником управління інформаційно-психологічних операцій і заступником командувача сил спеціальних операцій ЗСУ. За його словами, до повномасштабного вторгнення рф міг розпізнати по стилю введення сторінок російських ІПСОшників. Він розділяє операції ІПСО противника на «тактичні» і «стратегічні» і каже, що наразі в росії працює більше тисячі військових спеціалістів з ІПСО.

Одного з них навесні 2022 року взяли у полон українські захисники. Як він виглядає в що робив, дивись у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Із зубами, як у піщаних хробаків з книги «Дюна»: вчені розкрили таємниці 425-мільйонного хижака з морського дня
Пропаганда кремля, за допомогою колишнього ЦРУшник, намагається очорнити західну допомогу Україні
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?

Тактика полягає в тому, щоб використовувати неважливі або нерелевантні факти, які…

Читати більше