Бойові комарі та розіп'яті хлопчики: як велика брехня стає правдою для росіян?

Під маскою пропаганди
Бойові комарі та розіп'яті хлопчики: як велика брехня стає правдою для росіян?
Поширити в соціальних мережах:

Кремлівські пропагандисти вміло маніпулюють розумом своїх людей…

У сучасному світі, як і в минулому, метод великої брехні залишається потужним інструментом маніпуляції. Цей метод активно використовує російський президент володимир путін. Велика брехня має на меті шокувати та навіть залякати аудиторію. Маніпулятори вправно впливають на психіку людей, змушуючи їх вірити у найбільш абсурдні речі.

За словами психологині та кандидатки історичних наук Олени Шершньової, повірити у велику брехню простіше людям, які вже підготовлені до цього. Вони лояльні до спікерів та готові сприймати від них будь-яку інформацію. Пропаганда попередньо «розігріває» таких людей, щоб вони були готові приймати навіть найбільш неймовірні твердження.

«Починають зазвичай із якихось напівправдивих фактів, а потім вже переходять до великої брехні. Покірна лояльна аудиторія, яка сприймає за чисту монету все, що говориться згори, вже з'їсть усе. Вони проковтнуть і велику брехню про бойових комарів, і про розіп'ятого хлопчика, і про з'їдених синичок чи горобчиків. Коротше кажучи, будь-яка маячня буде сприйматися як істина, тому що люди вже не через призму логіки чи критичного мислення все це розглядають, а тільки через призму емоцій і тотальної довіри до джерела інформації», - зазначає Олена Шершньова.

Цей метод працює, бо людина, охоплена емоціями та страхом, втрачає здатність критично мислити. Вона починає вірити в те, що їй кажуть, особливо якщо це підкріплено авторитетом джерела. Це не нове явище: великі брехні завжди використовувалися для досягнення політичних та соціальних цілей.

Маніпуляція великою брехнею створює альтернативну реальність, в якій люди починають вірити у найабсурдніші речі. Це дозволяє маніпуляторам контролювати маси, викликати страх і недовіру до альтернативних джерел інформації.

Подробиці – у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Lamborghini Veneno та Koenigsegg CCXR увійшли до рейтингу найдорожчих суперкарів у світі
Армія надводних дронів: як українці перетворили «дорогі іграшки» на реальну зброю?
Динозавр з острова Вайт: у Великій Британії відкрили новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому
Жива риба в Мертвому морі: пророцтва про кінець світу почали збуватися
BMW з «Градом» у багажнику: як легендарну машину перетворили на грізну військову зброю
Забута історія: перший прапор України на Донбасі з’явився у 1918 році після війни УНР та більшовиків
Читати більше