Основа радянської космічної програми – це український інтелект…
Протягом більш ніж двадцяти років нас намагаються переконати, що росія є потужною космічною державою, однак значна частина радянських космічних досягнень належить Україні. Незважаючи на те, що рф привласнила всі космічні звершення СРСР, фактична основа радянської космічної програми – це український інтелект та виробничі потужності.
Перший супутник Землі, політ першої людини в космос, а також вихід людини у відкритий космос – всі ці досягнення були б неможливі без ключової фігури космічної програми – Сергія Корольова. Він народився в Житомирі, навчався в Одесі та Києві, й завжди вважав себе українцем. Корольов не лише керував запуском супутника, але й писав наукові роботи українською мовою.
Під керівництвом іншого українця, Михайла Янгеля, радянська програма ракетобудування зробила великий прорив. Саме Янгель реформував розробку міжконтинентальних балістичних ракет. Його наступник – Володимир Челомей, ще один українець, став автором знаменитої ракети-носія «Протон», яка й досі використовується в космічній програмі.
Не можна не згадати й Валентина Глушка, який був творцем двигунів для космічних кораблів «Восток», «Буран» та «Енергія». Він також народився в Україні й активно працював над розвитком радянської космічної техніки.
До космічної програми було залучено понад сотню українських підприємств. Серед найвідоміших – «Київприлад», «Арсенал», «Хартрон», «Південмаш», який лише з 1959 до 1991 року виготовив близько 10 тисяч ракет, що становило 60% від усього радянського виробництва.
Саме українські науковці та інженери розробили унікальні системи керування та бортової автоматики, завдяки яким космічні польоти стали можливими взагалі.
Більше цікавого дивись просто зараз у проєкті «Обережно! Фейк»:
Читай також: