Цей результат перевершив усі очікування вчених…
Не всі експерименти на борту NASA Perseverance призначені для вивчення Червоної планети. Наприклад, MOXIE встановлений для тестування технологій майбутнього. Це перший експеримент, який всмоктує розріджене повітря планети, насичене вуглекислим газом, і перетворює його на кисень. І, як повідомляє видання iflscience, посилаючись на space, на початку цього місяця MOXIE подвоїв свій максимальний обсяг виробництва.
Інструмент, розміром з тостер, звичайно, не змінює істотно атмосферу Червоної планети, проте демонструє, що технологія можлива і що майбутня, набагато більша система, може бути використана для виробництва кисню на Марсі, а також для виробництва палива.
6 червня 2023 року MOXIE працював 58 хвилин, за які мав виробити 6 грамів кисню. Зрештою вийшло 12 грамів. Цей результат перевершив усі очікування вчених для такого типу технологічної демонстрації.
«Ми отримали чудові результати, — сказав Майкл Хехт, головний дослідник MOXIE та заступник директора обсерваторії Хейстак Массачусетського технологічного інституту (MIT) у Вестфорді, штат Массачусетс. – Це був найризикованіший пробіг, який ми робили. Все могло піти не так».
В атмосфері Марса менше одного відсотка кисню, і MOXIE у своїй поточній формі виробляє кисень, еквівалентний дереву середнього розміру. Майбутня місія матиме набагато більший пристрій, який працюватиме безперервно, а не лише годину за раз, виробляючи десятки тонн кисню, щоб зробити придатним для дихання повітря для астронавтів, а також кількість, необхідну для заправки ракети для повернення на Землю.
Читайте також:
- Використовують лише парашут та лопату: як працюють smoke jumper під час масштабних лісних пожеж?
- Під час походу на москву вагнерівці безкоштовно заправлялися та харчувалися на АЗС Медведчука: кум «встромив ніж» у спину путіна?
- За час війни українські військові знищили 4041 танк росіян: бойові втрати ворога станом на 30 червня
Зображення: NASA