Курган виявили у Пампа-Ла-Крус, де колись жила цивілізація чиму…
Археологи в Перу зробили приголомшливе відкриття — вони розкопали стародавній 700-річний курган із рештками 76 дітей та двох дорослих, які, як вважають дослідники, були принесені в жертву. Як пише видання livescience, курган виявили у Пампа-Ла-Крус, регіоні, що має велике археологічне значення для вивчення цивілізації чиму, яка процвітала в Перу з XII по XV століття і відома своїми досягненнями в мистецтві та текстилі.
Усі діти мали розрізані груди, ребра були відкриті, що може свідчити про вилучення серця — такий висновок зроблено на основі аналізу подібних курганів у цій місцевості. Попередні дослідження припускали, що це було зроблено для ритуального звернення до сил природи з метою отримання благословення на родючість землі.
У кургані також знайдено цінні артефакти, такі як срібні й мідні квадрати, вушні прикраси та рідкісні мушлі Spondylus. Ці мушлі, як пояснює керівник розкопок, доцент антропології Габріель Прієто, були для чиму ціннішими за золото, оскільки їх привозили з території сусідньої цивілізації ламбаєке.
Діти-жертви, ймовірно, були представниками підкореного чиму народу ламбаєке. Вони мали черепні модифікації, які були поширені серед ламбаєке, що доводить їхнє інше етнічне походження. Це вказує на те, що жертви не належали до корінного населення чиму, а були, швидше за все, завойовані та перевезені сюди для праці на полях, а згодом стали жертвами ритуалів.
Дослідники також зауважили, що це перше свідчення централізованого жертвоприношення немісцевих, а не лише місцевих дітей. Біологічний антрополог Джон Верано з Університету Тулейна вважає, що такі ритуали організовувалися під контролем центрального уряду чиму, що робить їх не лише локальною, а й державною традицією.
Читай також:
- «СРСР його вбив»: чому насправді помер «батько» космонавтики, українець Сергій Корольов?
- Первісні люди вміли лікувати травами 15 000 років тому: докази знайшли археологи в Марокко
- Зниклі із Софії Київської мощі Ярослава Мудрого можуть бути в Нью-Йорку: як вони там опинилися?
Фото: Gabriel Prieto, Huanchaco Archaeological Program