Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Земні довгожителі: ТОП-5 тварин, які найдовше живуть на планеті

Земні довгожителі: ТОП-5 тварин, які найдовше живуть на планеті
Поширити в соціальних мережах:

Серед них є: «безсмертні» медузи, 2000-літня губка і атомні акули…

У світі, де більшість тварин живе всього кілька років, знаходити організми, які пережили століття, чи навіть тисячоліття, може здатися дивом. Земля приховує низку неймовірних історій про найдовші життєві шляхи, які варто розповісти. За матеріалами видання iflscience, читайте про ТОП-5 тварин, які найдовше живуть на планеті.

Губка розміром з мінівен

У глибинах океану, куди ледь досягає світло, знаходяться найстаріші з живих істот. Під поверхнею моря, на глибині більше 2000 метрів, вчені виявили губку, яка стала свідком не однієї ери. Її вражаючі розміри – 3,7 на 2,1 метра, а точний вік невідомий. Однак вчені повідомляють, що губки можуть жити понад 2300 років. Ці таємничі морські істоти ростуть повільно, що робить їх довгожителями серед організмів.

«Безсмертна» медуза

Так звана «безсмертна» медуза Turritopsis dohrnii тримає в собі неймовірну здатність відмовлятися від смерті. Коли вона поранена або голодна, то падає на морське дно і починає розкладатися. Однак замість того, щоб гинути в традиційному розумінні, її клітини регенеруються, утворюючи поліпи (сама рання стадія життя медуз). Це робить її «біологічно безсмертною», але T. dohrnii не живе вічно, оскільки неможливо повернутися, коли вас з’їли.

Атомні акули

Гренландська акула, або Somniosus microcephalus, вирізняється не лише своїм імпозантним розміром, а й надзвичайно довгим життям. Вона може прожити до 400 років, а її вік вдається визначити завдяки імпульсам бомби – радіовуглецевому датуванню її очних лінз.

Гренландські Кити

Гренландські кити, Balaena mysticetus, здобули вражаючу властивість вічності завдяки унікальному механізму поділу клітин, який уповільнює старіння і ризик раку. Але ця еволюційна стратегія також призводить до зниження фертильності, що ставить під питання їхнього виживання як виду.

Рекордсмен серед черепах

Сейшельська гігантська черепаха Джонатан дивує світ своїм віком – 190 років. Він не лише найстаріший живий представник свого виду, але і найстаріший житель планети серед відомих. Він пережив епохи, війни та інновації, ставши живою легендою.

Ці історії тварин довголіття дають нам унікальний погляд на природні адаптації. Вони свідчать про неймовірну різноманітність та мудрість живих організмів, які вчитимуть нас цінувати кожен момент життя.

Читай також:

Фото: Tony Wills

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Вразили п’ять російських куль: українському оперному співаку пробили легеню під час евакуації людей зі Сходу
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?

Українські екіпажі пройшли навчання в Німеччині та успішно освоїли роботу на цій установці...

Містифікація витягнутих черепів стародавніх людей: секретні та шокуючі мотиви древньої еліти
Створений у другому столітті до нашої ери: дослідники знайшли дитячий черевик, якому понад 2000 років
«В українців є чому повчитися»: закордонні інструктори захоплюються професіоналізмом та вмінням українських медиків
Найвище дерево у світі: де знаходиться 115-метровий гігант та чому до нього заборонено наближатися?
Читати більше